Sofralardaki renk detayları

Yemeği güzel yapan lezzeti olsa da, detayları düşünülmüş bir masa da yemek kadar doyurucu ve güzeldir.

Sofra düzeninde renk seçimi önemli bir konudur. Örneğin, sofra düzeninde siyah kullanımı ile asalet duygusu yansıtılabilir. Ancak, siyahın yanlış kullanımı ile kasvetli bir duygu da yansıtılabilir.  Siyah masa konseptinde, masanın zemininde siyah örtü kullanılabilir. Siyah örtü üzerine kullanılacak ışıltılı siyah servisler ile bütünlük oluşturulabilir.  Böylece,  bu rengin devamı sağlanırken, örtünün matlığı da kırılır. Sofrada kullanılabilecek diğer bir renk ise,  siyah ile mükemmel uyum sağlayan beyaz olabilir. Bunlara ek olarak, kadeh, şamdan ve bıçak takımında kullanılacak kristal ve/veya gümüş ışıltılar da sofrayı tamamlayabilecek güçlü detaylardır.

Sofralarda zamansız desenler olarak kabul edilen, klasik desenli porselen tabakların, camgöbeği, neon beyazı, mercan rengi gibi parlak zeminler üzerinde kullanılması tavsiye edilir.

Masa düzeninde yalın bir şıklık için, krem ve dore renkleri kullanılabilir. Masa zemininde toprak tonlarında bir örtü kullanılması tamamlayıcılık açısından önerilir. Beyaz tonlar ile dore detaylar masadaki ışıltıyı ortaya çıkarır. Bu sayede,  masanın zarifliği bir bütün olarak yansıtılabilir.

Siz de, bu öneriler ışığında kendi tarzınızı yansıtan sofralar ile şıklığınızı gösterebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu