Sofranızda Akdeniz havası

Akdeniz’in cıvıl cıvıl renkli havasını sofranıza taşıyarak, sofranızda spor – romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Akdeniz deyince akla ilk mavi ve yeşil gelir. Hazırlayacağınız Akdeniz sofranızda da mavi ve yeşil gibi canlı tonları ağırlıklı kullanmalısınız. Kullanacağınız canlı renkler sofranızın enerjisini arttıracaktır. 

Akdeniz sofralarının en önemli özelliği, her şeyin detaylarda gizli olmasıdır. Çiçekler, keten masa örtüleri, gizli ışıklar ve yer kartları Akdeniz sofralarının en gözde detayları arasındadır. Akdeniz sofrasında el yazınızla yazdığınız yer kartları romantik bir hava yaratmanıza yardımcı olabilir. Sofraya hakim olan romantikliğin etkisini kırmak için, masa ortasına çakıl taşları serpebilirsiniz. Çakıl taşları aynı zamanda masanıza sportif bir hava da kazandıracaktır. 

Sofranızın önemli bir detayı da, uygulayacağınız ışıklandırmadır. Akdeniz sofranızda hem yapay, hem de doğal aydınlatmayı bir arada kullanmaya özen göstermelisiniz. Masanızın üzerine yerleştireceğiniz ince sofra mumları, farklı şamdanlar sofranızda bir kutlama havası yaratabilir. Gün ışığından yararlanarak da, sofranızda ferah bir hava oluşturabilirsiniz. 

Eğer bir Akdeniz sofrası hazırlamayı düşünüyorsanız, masanıza peynir tabağı koymayı unutmayın. Peynir tabağı Akdeniz sofrasının en önemli simgesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu