Soğuk Renkler ile Ev Dekorasyonu

Soğuk renklerin enerjisini dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Soğuk renkler ile ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Mavi Ev Dekorasyonu

En çok kullanılan, popüler renklerin başında gelir. Mavinin rahatlık ve huzur veren bir yapısı vardır. Sinirleri ve zihni rahatlatır, gözleri yormaz. Huzurlu ve sakin bir renk olduğu için genelde yatak odalarında kullanılır. Mavinin açık tonları insanlarda yalnızlık hissi uyandırabilir.

Mavi renk, iştah kapatması nedeniyle mutfakta pek tercih edilmez.

Mor Ev Dekorasyonu

Mor Duvarlar

Mor asaletin rengi olarak bilinir. Zenginliği ve zarafeti temsil eder. Mor gösterişli bir renk olması nedeniyle genelde salon dekorasyonunda kullanılır. Aynı zamanda duygusal ve romantik bir ambiyans yarattığı için yatak odalarında da tercih edilen renkler arasındadır.

Yeşil Ev Dekorasyonu

İçi ısıtan, kullanıldığı ortama canlı bir hava katan yeşil, aslında soğuk renkler arasında yer alır. Yeşil, insanlarda en çok güven uyandıran renktir. Doğanın rengidir. Gençliği, yenilenmeyi simgeler. Yeşilin görme gücünü arttırması nedeniyle çalışma odalarında genelde yeşil renk tercih edilir.

Yeşilin tonlarının farklı anlamları vardır.

Koyu yeşil: Soğukluk, tutuculuk ve zenginlik

Zümrüt yeşili: Olumsuzluk

Zeytin yeşili: Barış

Soğuk renkler genel olarak; serinlik ve sakinlik hissi uyandırır. Duvarlarınızda kullandığınız soğuk renkler, boyadığınız mekanı olduğundan geniş gösterir. Renklerin insanlar üzerindeki etkisi yadsınamaz. Duvar, mobilya ya da aksesuar renginizi seçerken genel zevkinizi göz önünde bulundurmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu