Şömine Dekorasyonu Önerileri

Şöminenizin etrafını süslemek, farklı bir atmosfer yaratmak için işte size birkaç öneri.

  • Şömine etrafındaki alan küçük ya da dar ise, şömine fasatını bütünüyle ayna kaplayabilir. Böylece hem duvarı dekoratif bir şekilde değerlendirmiş, hem de mekan perspektifini büyütmüş olursunuz. 
  • Şöminenin üst rafları genellikle mumlar, çiçekler ve kişisel objeler gibi aksesuar grupları için tercih edilir. Bu atmosferi şömine fesatı üzerinde oluşturacağınız resim ya da fotoğraf kolajları ile birleştirebilirsiniz. Ancak resimlerin is, ateş ya da dumandan etkilenmeyeceğinden emin olmalısınız. 
  • Şöminenin üzerine yaptığınız bu dekor çalışmasını yaz kış değiştirmelisiniz. Yazın pastel renkler, kışın ise toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Böylece evinizde her mevsim dinamik bir atmosfer oluşturmuş olursunuz. 
  • Şöminenin dışı kadar içini de değerlendirebilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda şömine içini temizleyerek, kitap veya oluşturduğunuz kutuları saklama noktası olarak değerlendirebilirsiniz. 
  • Eğer depo olarak kullanmayacaksanız, içine biraz çakıl taşı ve mum ile romantik bir ortam yaratabilirsiniz. 

Bu yöntemler ile odalarınızda hem şık bir görüntü yaratabilir, hem de şöminenizi en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu