Sonbahara Uygun Salon Tasarımı için Üç Renk Önerisi

Sarı-sıcak renklerin bittiği, havaların serinlediği ve yaprakların kuruduğu sonbahar mevsiminde salonunuzda yapacağınız değişikliklerle, sonbaharı keyifli hale getirebilir ve bu mevsimin kendine özgü güzelliğini evinizle bütünleştirebilirsiniz.

Sonbahar dekorasyonunda en önemli detaylardan biri renk seçimidir. Salon dekorasyonu için, kış mevsiminin gri tonlarıyla kontrast oluşturacak sıcak renkleri tercih etmeye özen gösterin. Bunun için, sonbaharda odanıza ferahlık ve canlılık katacak sarı, turuncu ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Turuncu: Kırmızı ve turuncu, kullanımına bağlı olarak ağır kaçabilen renklerdir. Bu renklerin seçiminde, renk tonlarına ve renklerle salonun nasıl bir bütünlük oluşturduğuna dikkat etmek gerekir. Perde, koltuk kumaşı ve halı seçiminde ekoseli, puantiyeli ya da çizgili desenli kumaşlar kullanmaya özen gösterin. Turuncu ve tonlarının en uyumlu olduğu renklerden biri pastel mavidir. Turuncu koltuk kumaşınızı lacivert kırlentlerle süsleyebilir ya da turkuaz renkli bir halı ile salonunuzda bütünlük yaratabilirsiniz. Turuncunun mavi tonları dışında kombine olabileceği fildişi, beyaz ve çiğ ahşap renkleri de tercih edebilirsiniz.

Turuncu Koltuk

 

Sarı: Güneş ışığını hatırlatan ve bu yüzden yaz mevsimi rengi gibi duran sarı, sonbahar ayları için de en uygun renklerden biridir. Perde, halı ve aksesuar tercihlerinde yumuşak sarı ve tonlarını tercih ederek ve sarı renkle zarif bir uyum sağlayan siyah ve gri renk mobilya seçimi yaparak salonunuzu düzenleyebilirsiniz.

Sarı Koltuk

 

Kahverengi: Klasik modellerin başat rengi olan kahverengi de, sonbaharda tercih edilen renklerden biridir. Kahverengi mobilya ile bütünlük oluşturmak için hangi kahve tonu mobilyanızın olduğu önemlidir. Gri, bej ve yeşil ile uyumlu olan kahverengi ile sonbahar havasını yakalamak için, sıcak tonlarda aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Halı seçiminizden, kırlentlerinize ve oda içi aydınlatma tercihlerinize kadar, dikkatli davranarak kahverenginin soğuk gelen hissiyatını dönüştürebilirsiniz.

kahverengi-koltuk

Zevk ve isteklerinize göre dekore edeceğiniz salonunuz için kullanacağınız renklerin, sizin için yorucu olmamasının öncelik olduğunu ve dekorasyonda aşırı sıcak tonların bir arada kullanımının odanızı boğabileceğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu