Stor Perdeler ve Çeşitleri

Modern ev dekorasyonunda pencereleri kapatmak için sık tercih edilen stor perdeler ve çeşitleri dekorasyonda da önemli bir yer kaplıyor.

Sade, minimalist ve modern ev dekorasyonunda sık tercih edilen stor perde pratik ve ışıktan çok iyi koruyan bir çözüm sunar. Stor perde çeşitleri evinizdeki pencere türüne göre farklılık gösterir.

Kumaş Stor Perdeler: Stor perde polyester kumaşın aprelenerek sertleştirilmesi sonrası bir mekanizmaya uygulanarak yukarı aşağı hareket edebilen gölgelik türüdür. Rulo şeklinde katlanarak toplanır. Zincir ya da yaylı kontrol sistemli olarak üretilebileceği gibi motorlu ya da uzaktan kumandalı da üretilebilir. Stor perde kumaşı yıkanamaz, sadece silinebilir. Kumaş deforme olduğunda sadece kumaş yenilenir, mekanizma kullanılmaya devam edilir. Güneşi filtre edici, karartıcı ya da gölgeleyici özellikte kumaşlardan üretilebilir. Ayrıca yanmayan ve tamamen karartan (blackout) kumaşlardan da üretilebilir.

Ahşap Stor Perdeler: Ahşap stor perde malzemesi genellikle bambu veya ramindir. Rulo sarım stor veya katlamalı stor olarak üretilir. Ahşap stor perdeler de yıkanamaz. Bakım için nemli bir bezle silinmesi veya statik bir fırça ile temizlenmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu