Sur Çelik Kapı hırsızlığa karşı 5 yıl garanti veriyor

Camdan ve doğal taştan kapı üreten, 50’ye yakın özgün patentli ürünü bulunan Sur Çelik Kapı, dünyada ilk defa “hırsızlığa karşı 5 yıl garanti” veriyor.

Sur Çelik Kapı Satış ve Pazarlama Direktörü Sema Başavcı, EN 1627 test sonuçlarına göre dünyanın en güvenli çelik kapısı unvanına sahip olduklarını belirterek: “Çelik kapılar, orijinal adıyla yüksek güvenlik kapılarıdır. Tercih edilen kapının, uluslararası standartlara uygun üretilmiş olmasına dikkat edilmeli. Hırsızlık olaylarına karşı evleri koruma altına almanın ilk koşulu kapıdan başlıyor. Ancak insanlar sertifikalarına bakmadan çelik kapı alıyor ve talihsiz bir olayda bunun bedelini de ağır ödüyorlar” dedi.

Sur Çelik Kapı Satış ve Pazarlama Direktörü Sema Başavcı
Sur Çelik Kapı Satış ve Pazarlama Direktörü Sema Başavcı

Hırsızlığa karşı önlem almada, kilidin sağlamlığı kadar kilidin oturduğu bölgenin de sağlam olması gerektiğini belirten Başavcı, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bir çelik kapıda kullanılan kilidin sağlam olması, kilidin oturacağı bölge de sağlamsa anlamlıdır. Çelik kapının temeli kilidin oturacağı bölgedir. Kilit için yeterince dayanıklı bir bölge sunamayan çelik kapılar, en sağlam kilit kullanılsa bile kolayca açılır. Ayrıca; hırsızlığa karşı anahtarın girdiği bölgenin erişilmezliği sağlanmalıdır. Çelik kapılarda bu bölgeyi koruyan bir rozet sistemi bulunur. Bu rozet sisteminin keski ile yerinden çıkarılmayacak sağlamlıkta olması gerekir.”

Aynı zamanda kapıların montajı yapılırken kullanılan malzemelere dikkat edilmemesi gerektiğini söyleyen Başavcı,Çelik kapı beton dolgu ile monte edilmelidir. Beton dolgunun maliyeti poliüretan dolguya göre pahalıdır ve montajı zordur, ancak sunduğu güvenlik üst seviyededir. Beton çelik kapı ile bütünleşir, böylece çelik kapı kasasının esnemesi engellenmiş olur” dedi.

Başavcı konuşmasında, Aydın’da bulunan ve 50 bin adet çelik kapı üretim kapasitesine sahip olan fabrikada inovatif ürünler ürettiklerini belirterek, “Türkiye’de ve dünyada hırsızlığa karşı 5 yıl garanti veren ilk ve tek markayız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu