TAÇ’tan Bir De Sen Tasarla yarışması

TAÇ’ın bu yıl 13. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışması başladı.

Hayalini Tasarla, Gerçeğe Dönüştür” teması ile “Nevresim Desen Tasarımı” kategorisinde düzenlenen yarışma, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenleniyor.

Dereceye giren beş genç tasarımcı, maddi ödüllerin sahibi olurken, altı tasarımcıya da Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu verilecek. Dereceye giren 10 tasarım, ödül töreninin ardından Facebook’ta düzenlenecek oylama ile bir kez de kendi aralarında Sosyal Medya Özel Ödülü için yarışacak. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 20 Mart 2015.

Yarışmada, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL ve üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bir kişi 3 bin TL ve Mehmet Zorlu Vakfı tarafından da altı kişi özel burs ile ödüllendirilecek.

Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği “Bir De Sen Tasarla” yarışmasına başvurular, 20 Mart 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, Mayıs 2015’te İstanbul’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu