Takı Koymak İçin Fikirler

Takılarınızı düzenli bir şekilde muhafaza etmeniz için kolay yöntemler var. Takı koymak için fikirler sizi bu dertten kurtarabilir.

Yatak odasındaki derin olmayan çekmecelerinizi takılarınız için kullanabilirsiniz. Takı çekmecenizin tabanını kadife ile kaplayabilirsiniz. Bu sayede nazik takılarınız zedelenmez. Takı çekmecenizde ufak kahvaltılık seramik kaplar kullanabilirsiniz. Bu ufak kaplar kolye ve yüzüklerinizi ayrı ayrı ve birbirine karışmadan saklamanızı sağlayacaktır.

Bileklikleriniz için, silindir bir karton işe yarayacaktır. Silindir kartonu, istediğiniz renkte bir kaplama kağıdı ile kaplayın. Bilekliklerinizi dizin. Böylece istediğiniz bilekliğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Küpe ve kolyeleriniz için, ince bir çıtanın üzerine belirli aralıklarla dekoratif çiviler çakarak, kullanışlı bir askı elde edebilirsiniz.

Takı Düzenleme

  • Kullanmadığınız mutfak rendenizi istediğiniz renge boyayabilir ve küpelerinizi rende deliklerine asabilirsiniz.
  • Büyük bir karton köpüğün üzerini kumaş veya yapışkan folyo ile kapladıktan sonra duvarınıza monte edebilir ve küpelerinizi köpük üzerine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Hatta kolye ve bilekliklerinizin de bir iğne yardımıyla köpükte asılı kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Farklı boylarda olan boş cam şişeleri yan yana dizebilir ve bilekliklerinizi bu şişelere geçirerek bir düzen içine sokabilirsiniz.
  • Gardırop çekmecelerinizden birini, küçük kutular ile kaplayabilir ve bu kutularda kolyelerinizi, bilekliklerinizi ve yüzüklerinizi ayrı ayrı saklayabilirsiniz.
  • Yine aynı şekilde, kullanmadığınız kâseleri çekmecenize yerleştirerek, takılarınızı bu kâseler sayesinde düzene sokabilirsiniz.
  • Çekmece içi kaşıklığınız eskidi mi? O zaman çöpe atmak yerine, boyayabilir, içine küçük kancalar çaktıktan sonra duvarınıza monte edebilir ve takılarınızı saklamak için harika bir fikir ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Bir elbise askısının altına kanca monte ettikten sonra, kolye ve küpelerinizi bu kancalara asabilirsiniz.
  • Daha da basit bir yöntem olarak, herhangi düz bir tahta parçasına yine kanca çakabilir veya kapı arkası askılıklardan faydalanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu