Taşınırken Elektronik Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma sırasında en çok zarar gören eşyaların başında elektronik eşyalar gelir. Doğru bir şekilde paketlenerek elektronik eşyaların zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Oldukça pahalı ürünler olduklarından elektronik eşyaların taşınma sırasında zarar görmemesi önemlidir. Buzdolabı ilk koyulduğu yerde kalmalıdır, cümlesini duymuşsunuzdur. Bu, taşınmadan kaynaklı bir endişeyi işaret eder. Oysa bu riskleri ortadan kaldırmak mümkün.

Sadece hasar görmeleri değil bir parçalarının kaybolması durumunda da elektronik eşyalar kullanılamaz hale gelebilir. Birbirine dolanmış kablolar, ortada görünmeyen kumandalar, montaja yardımcı vidalar… Aradığınızda istediğiniz yerde bulmak istiyorsanız bu küçük parçalara da özen göstermelisiniz.

Elektronik cihazlarınızı üç adımda güvenli şekilde taşıyabilirsiniz. Bu adımları uygulayarak stresten uzaklaşın.

Kabloları Toplayın

kablo

Evde de kargaşaya sebep olan kablolar taşınma sırasında da sorun oluşturur. Çıkabilen tüm kabloları çıkarıp bir poşette istifleyin. Çıkamayan kabloları ise lastikle bir arada tutmalısınız. Bantlama yöntemini önermiyoruz. Bant, kabloda iz bırakır. Bunun yerine pratik bir yöntem olan lastikten faydalanmalısınız.

Cihazları Sökmeden Önce Fotoğraflayın

televizyon tv

Özellikle de kullanım kılavuzunu kaybettiğiniz elektronik cihazların kablolarını ve parçalarını sökmeden önce her açıdan fotoğraflayın. Böylece kabloları ve parçaları tekrar takarken zorlanmazsınız.

Güvenli Paketleyin

Mümkünse ürünlerin kendi kutularını kullanın. Kendi kutuları yoksa onlar için en uygun ebattaki kutuyu bulmalısınız. Elektronik ürün kutunun içinde hareket etmeyecek şekilde paketlenmelidir. Kutusunun üstüne de paketin içinde ne olduğunu yazın. Kırılacak eşya olduğunu da belirtin. Kutuların içine eşyaları destekleyici süngerler koyabilirsiniz.

Bu adımları uygulayarak elektronik eyşalarınızı güvenle paketleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu