Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşınırken uygulayacağınız birkaç püf nokta ile eşyalarınızın zarar görmesini ve ev taşıma sürecinin oluşturduğu zorlukların önüne geçebilirsiniz.

Yeni bir eve taşınırken; kıyafetler, kitaplar, küçük eşyalar ve camlı ya da aynalı mobilyalar ile elektronik eşyalar hem taşıma sırasında hem de yerleşme sürecinde zorluk yaratabiliyor. Ev taşıma sırasında dikkat edeceğiniz püf noktalar ile taşınma sürecini kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Kolileri Kolay Taşınır Hale Getirin

Ev taşırken kolileyeceğiniz eşyaları kolay taşınabilir hale getirmek için kolinin iki yanında 6-7 cm genişliğinde dikdörtgen ya da üçgen bölümler açabilirsiniz. Böylece kolilerinizi taşımak, hem taşınırken hem de yeni evinize yerleşirken kolaylık sağlayacaktır.

Kitapları Taşırken Valiz Kullanın

Kitapları taşırken, kolilemek yerine tekerlekli valiz kullanın. Böylece yeni evinizde kitaplarınızı kolaylıkla taşıma imkanı bulabilirsiniz.

Yer Tasarrufu için Vakum Kullanın

Yastık, battaniye, peluş gibi eşyaların taşınmasını kolaylaştırmak ve daha az yer kaplamasını sağlamak için vakumlama yöntemini kullanabilirsiniz. Yorgan, battaniye gibi ağır olmamasına karşın çok fazla yer kaplayan eşyaları bu yöntemler pratik şekilde taşıyabilirsiniz. Taşınma işleminden sonra ise ütüleyerek kullanabilirsiniz.

Elektronik Eşyaların Kablolarını Etiketlendirin

Taşınırken, elektronik eşyalarınızın kablolarını etiketlendirerek, yeni evinize yerleşirken karşılaşabileceğiniz ve zaman kaybı yaşamanıza neden olan sorundan kurtulabilirsiniz. Tablet, televizyon, DVD çalar, bilgisayar gibi elektronik cihazlarınızın elektrik ve bağlantı kablolarını etiketleyerek yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçebilirsiniz.

Ayna ve Camlı Mobilyalarda Çapraz Bant Yöntemi Kullanın

Taşınırken en sık yaşanan durumlardan biri, aynalı ya da camlı mobilyaların zarar görmesidir. Camlı ya da aynalı mobilyalarınızın taşınırken zarar görmemesi için çapraz şekilde bantlayarak, darbelere karşı dayanıklılığını artırabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi Askıdan Çıkarmayın

Askıda bulunan kıyafetlerinizi, askıdan hiç çıkarmadan bir çöp poşeti ya da koli içerisine koyarak, taşındığınız zaman kıyafetlerinizi yerleştirme sorunundan kurtulabilirsiniz. Birkaç saniye içerisinde tüm kıyafetlerinizi yerleştirmenizi sağlayan bu yöntem için, kullandığınız koli ya da çöp poşetini sıkıştırmayı unutmayın.

Yeni evinize taşınırken, siz de pratik yöntemler kullanarak; zaman kazanabilir ve ev taşıma sırasında oluşabilecek zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu