TEBAR Ustalara Belgelendirme Hizmeti Sunuyor

TEBAR (Test Belgelendirme Araştırma ve Geliştirme), ustalar için belgelendirme hizmeti sunuyor.

Yalıtım sektörünün belirli standartlarda ürün üretmesi, kalitenin artırılması ve haksız rekabetin ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren TEBAR (Test Belgelendirme Araştırma ve Geliştirme Ticaret A.Ş.), aynı zamanda yalıtım sektöründeki meslek standartlarının belgelerini veriyor.

IZODER Logo

Yalıtım sektöründe çalışan ustalara ‘Isı Yalıtımcısı’, ‘Su Yalıtımcısı’, ‘Ses Yalıtımcısı’ ve ‘Yangın Yalıtımcısı’ olmak üzere 4 ayrı kategoride ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ vermeye yetkili olan TEBAR; 25 Mayıs 2015’te yayımlanan tebliğe göre zorunlu hale getirilen belgeye, her ustanın sahip olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yapı sektöründe 26 Mayıs 2016 tarihinden itibaren belgesiz usta çalışamayacağını hatırlatan Timur Diz, “TEBAR olarak ustalarımıza her türlü kolaylığı sunmaya çalışıyor, onlara yol gösteriyoruz. ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almak isteyen ustalarımız, www.tebar.com.tradresinden ‘Persolen Belgelendirme Hizmetleri’ bölümüne girip, ‘Sınav Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayın’ butonuna tıkladıklarında açılan ‘TEBAR Personel Belgelendirme Başvuru Formu’nu kolaylıkla doldurup, başvuruda bulunabiliyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu