Tefal Mineral Signature Grill Tava ile lezzetli etler

Eti kurutmamak, besin değerini düşürmemek et pişirmeyi zorlaştıran konulardır. Bunlar için çabuk ısınan, ısıyı iyi dağıtarak uzun süre muhafaza eden dökümlü bir tava kullanmak gerekir. Tefal’in Thermo spot teknolojisi ile tasarlanan Mineral Signature Grill Tava ile eti en iyi şekilde pişirmek mümkün.

Tefal Mineral Signature Grill Tava, döküm alüminyum sayesinde hızlı ve mükemmel ısı dağılımı sağlıyor ve böylelikle eti mühürleme işlemini en iyi şekilde yapmanıza imkân tanıyor. Mühürleme esnasında, etin suyu içine hapsoluyor ve ortaya yumuşacık, lezzetli etler çıkıyor.

Tefal Mineral Signature Grill Tava
Tefal Mineral Signature Grill Tava

Yüksek dayanımlı yapışmaz kaplaması, 3,5 mm tabak kalınlığı olan Tefal Mineral Signature Grill Tava’nın yeterli ısıya ulaştığı, Thermo-spot teknolojisi sayesinde kolayca anlaşılıyor. Mineral Signature Grill Tava, 131,90 TL’den satışa sunuluyor.

Etin lezzeti suyunda saklıdır

Mühürleme yöntemi, etin asıl lezzeti olan suyunun dışarı çıkmasını engeller. Eti, 300 derecelik bir ısıda mühürlemek gerekir. Yüksek ısıdaki tavada etin her iki tarafını da yüksek ateşte 2’şer dakika pişirmek etin suyunu hapsetmesi için yeterli olacaktır.

İyi bir et pişirme döküm tava ile sağlanır

Yüksek derecedeki ısıya karşı dayanıklı olan döküm tava, çabuk ısınır, ısıyı iyi bir şekilde iletir, dağıtır ve uzun süre muhafaza eder. İyi bir mühürleme ve pişirme yapma konusunda döküm tavanın yeri önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu