Tek Saplı Çiçekler ile Vazo Düzenlemeleri

Evinize hoşluk katmak için bir sürü çiçeğe ihtiyacınız yok. Tekli çiçekleri kullanarak da, çok zarif görüntüler elde edebilirsiniz.

 Evde taze çiçekler çok hoş bir detaydır. Evi bir anda sımsıcak, hayat dolu bir yuvaya dönüştürür. Bu etkiyi yakalamak için, taze çiçekleri bolca kullanmanız da gerekmez. Tekli çiçekleri kullanarak, evinize güzellik katabilirsiniz.

İnce şişelerde frezya, gerbera ve lilyumlar

Frezya, gerbera ve lilyum gibi uzun saplı çiçeklerin her birini, ayrı bir şişeye yerleştirerek, zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için 7 veya 9 tane ince uzun şeffaf şişe idealdir. Şişelerin içini su ile doldurarak, her birine bir tek saplı çiçek yerleştirin. Bir arada tutacağınız bu ince şişeler, tekli çiçekler ile son derece zarif bir görünüm oluşturur.

Tekli Gelincikler

Bardaklarda gelincikler

Tek bir gelinciğin zerafet ve kırılganlığını gözler önüne sermenin en iyi yolu, küçük su bardaklarına birer gelincik yerleştirmektir. Küçük su bardaklarındaki gelinciklerin saplarını, tam bardak uzunluğunda keserseniz, gelincik çiçeği bardağın kenarına yaslanabilir. Bu sayede, her bir gelincik çiçeğinin kıpkırmızı zarif görünümü odak noktası olmuş olur.

Evinizde taze çiçekler bulundurmayı seviyorsanız, az sayıda çiçek ile çok güzel görünümler elde edebilirsiniz. Tek saplı çiçekleri ince vazo ve küçük bardaklara yerleştirerek, evinize güzellik katabilirsiniz. Tekli çiçekleri bir arada tutarak, etkilerini arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu