Temizlik İçin 7 Pratik Öneri

Ev temizliği zahmetli geliyor ve erteliyorsunuz. Her yeri temizleyip bazı yerleri temizlemekten kaçınıyorsunuz. Camlar vakit alıyor, çekmecelerle uğraşmak istemiyorsunuz.

Yarım bir temizlik hiçbir şekilde hijyen sağlamaz. Çekmecelerde, camlardan, lavabolardan korkmanıza gerek yok. Hepsinin kolayı var. Püf noktalarını bilirseniz temizlik zor olmaktan çıkar.

İşte 7 püf noktası:

1. Çekmece Temizliği

Çekmeceleri boşaltmaya üşeniyorsanız, elektrik süpürgesinin ucuna bir ağ geçirin. Böylece kolayca temizleyebilirsiniz.

2. Tıkanmış Banyo Lavabosu

Tıkanmış lavabo borularını tornavida yardımıyla açabilirsiniz. Boruları delmemeye dikkat edin. Bu işlem için lavabonun tıkanmasını beklemeyin. Tıkanmayı engellemek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

3. Banyo Temizliği

Banyo seramikleri için limon yağı kullanabilirsiniz. Bu yöntemle küf tutmayı da engelleyebilirsiniz. Duş başlığı için de sirke kullanmanızı önerebiliriz. Klozetiniz için de şampuandan faydalanın. Şampuanı klozete döküp yarım saat bekleyin, ardından sifonu çekin.

4. Buzdolabınızdaki Kokuları

Karbonatlı suya batırdığınız bezle buzdolabınızın içini silin ve ardından buzdolabınızı havalandırın. Bir kaba kabartma tozu koyup buzdolabının içine koyarak da kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

5. Mikrodalga Fırın Temizliği

Fırının içine bir bardak su koyun ve fırını çalıştırın. Buhar dolayısıyla kirler yumuşayacaktır. Böylece fırını kolayca temizlerim.

6. Alışkanlıklarınızdan Vazgeçin

Örneğin kirli tabakların zor lekelerinden kurtulmak için, yemekten hemen sonra tabakları sudan geçirerek zorlu lekelerden kurtulabilirsiniz.

7. Cam Temizliği

Cam temizliği için ihtiyacınız olan şey; biraz sirke ve bir tomar gazete kağıdıdır.

Bu basit yöntemlerle kolayca temizlik yapabilir, evinizin hep pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu