Temizlik optimizasyonu

Temizlik yaparken dikkat etmeniz gereken bazı konular:

Temizlik için pratik önerilere göz atın…

Eşya yığınlarını düzenleyin: Düzensiz eşya yığınları, toz ve kirin en çok biriktiği yerlerdir. Eski kitaplarınızı, dergilerinizi, giymediğiniz giysilerinizi ayırın ve düzenleyin. Böylece eviniz daha az kirlenir.

Oyalanmayın: İş yaparken ilginizi başka yöne çekecek her şeyden uzak durmalısınız. Gelen bir telefon işinizi böler ve dakikalarınızı çalar. Konsantrasyonunuzun dağılmaması için telefonunuzu kapatın. Televizyon gibi görsel olarak ilginizi dağıtacak diğer aletleri de kapatın.

Müzik eşliğinde temizlik yapın: Tempolu, canlı bir şarkı sizin de temponuzu arttırır. Sevdiğiniz, hareketli şarkılardan bir liste yapın ve temizlik süresince dinleyin.

Zaman sınırı koyun: Her bir oda için belli bir vakit ayırın. O sürenin dışına çıkmamaya çalışın. Dilerseniz saatinizi kurup sizi uyarmasını sağlayın. Böylece daha hızlı çalışarak işleri daha çabuk bitirirsiniz.

Evi temiz tutma yolları bulun: Temizlik bitince en son isteyeceğiniz şey evin hemen tekrar kirlenmesidir. Bu yüzden özellikle çocuğunuz varsa onlarla konuşarak, nasıl davranmaları gerektiğini, nelere dikkat edeceklerini söyleyin. Evi temiz tutmak, temizlemekten daha kolaydır.

Bu ipuçları, temizlik yaparken daha rahat ve hızlı çalışmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu