Tente Seçimi

Tente seçimi nasıl yapılır? Yazın gelmesiyle birlikte kendini iyiden iyiye gösteren güneş bazen rahatsız edici olabiliyor. Bahçe ve balkonu güneşten korumak için tente kullanabilirsiniz.

Tente seçimi nasıl yapılır? Öncelikle tenteleri tanıyalım. Çeşit çeşit, renk renk tenteler yağmurdan ve güneşten korunmanın yanı sıra, güzelliği ile çevredekilerin de dikkatini çekecektir. Özel yapım bahçe tenteler ile bahçenize fazla uğraş vermeden renk katabilirsiniz. Ayrıca pencerelerinizin üstüne oval tenteler yaptırarak evinizin çok hoş ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Branda ve tentenin kumaşları özeldir. Özelliği ise yağmur işlemez ve güneş geçirmez olmasıdır. Yani 4 mevsim branda ve tenteden faydalanabilirsiniz. Ayrıca gelişen teknolojiyle elektronik olarak açılıp kapanabilen sistemlerle sizleri yormadan hizmet etmektedirler. Branda ve tente günümüzde en yaygın kullanıma geçmiş bahçe, ev ve dükkân korunma aracı olmuştur.

Tente kumaşı hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen ve solmayan kumaşlar olmalıdır. Tentenin paslanmaz çelikten olmasına dikkat edin.

Tente seçiminde tentenin hareketini sağlayan pistonlara dikkat edilmelidir. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir.

Sensörlü tenteler yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmez. Güneşi tam karşıdan alan mekanlarda tentenin ön kısmına yer alan güneşlikleri kullanmalısınız.

Tente Çeşitleri

Tente üretimleri de teknolojinin nimetlerinden yararlanarak oldukça gelişmiş özellikler ile üretiliyor. Bunlardan bir tanesi motorlu tente çeşididir. Motorlu tente genellikle dükkan ve iş yerleri gibi zemin kata yakın alanlarda kullanılıyor. Özellikle kafe ve çay bahçeleri gibi alanlarda genellikle motorlu tente çeşidi kullanılıyor. Motor aksanı sayesinde istediği zaman üzeri açılıp kapanabiliyor.

Bir diğer tente çeşidi ise elektrikli tente çeşididir. Elektrikli tente motorlu tente ile hemen hemen kullanım anlamında birbirine yakın özellikler gösteriyor. Tentelerin sağlam yapıda olmasına ve kullanılan maddelerin tente için uzun yıllar hizmet verecek şekilde dizayn edilmesine dikkat edilmelidir. Satışa sunulan birçok tentenin garanti kapsamında satılması müşteriler için büyük bir avantaj.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu