Teras İçin Kapı Seçimi

Yaz aylarında keyifli vakit geçirilen teraslarda konforu artırmak için kapı seçimine dikkat etmek gerekir. Teras için kapı seçimi nasıl olmalı? 

Teras Kapısı

Terasa açılan kapının, bulunduğu odanın büyüklüğüne uygun olmasına dikkat edin. Güneş ışığının, evinize girmesi kadar, dışarıdaki soğuk ve sıcak havanın evinize girmemesi de önemli bir ayrıntıdır. Güneş ışığından maksimum derecede faydalanmak için, camlı kapılar tercih edebilirsiniz. Camların yalıtımlı olmasına özen gösterin. Yalıtıma ek olarak, kapının malzemesi, ağırlığı ve kilitlenebilirliği de önemli noktalardır. Kapının cam kısmını daha dekoratif hale getirmek için, şık perdeler asabilirsiniz. Perdelerin renginin fazla koyu olmamasına özen gösterin.

Plastik, ahşap ya da metal kapı seçerken, ağırlıkları ve kilitlenebilme gibi teknik özelliklerini göz önünde bulundurun. Kapının camlarından güneş ışığının fazla girip, evin sıcaklığını arttırmaması için, dekoratif perdeler kullanabilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak, buzlu cam tercih edebilirsiniz. Buzlu cam, güneş ışığının yeterli miktarda içeri girmesini sağlayacaktır. Terasınızdaki eşyaları göz önüne alarak, kapının açılma yönüne karar verin. Odada daha fazla eşya bulunuyorsa, kapının terasa doğru açılması daha doğru olacaktır.

 

Parmaklıklarınızı çocuk güvenliği için düzenlerken dış merdivenlerinizin de güvenli olmasını sağlayın. Eğer terastan aşağıya doğru inen bir merdiven varsa, parmaklıklarınıza uygun bir kapı ile güvenliği sağlayabilirsiniz. Kapının mandalının çocuğunuzun ulaşamayacağı bir mesafede olmasına dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu