Termostatik Bataryaların Avantajları

Kış aylarını en keyifli anları sıcak duş zamanları olabilir. Soğuk havadan kaçıp eve sığınıldığında sıcacık bir duş herkese iyi gelir.

Sabahları erkenden uyanıp duş almanız gerektiğinde duş başlığını çeviriyor ve buz gibi bir suyla temas ediyorsunuz. Bazen de su aniden çok ısınıyor. Bu ani değişimlerden termostatlı bataryalarla kurtulmanız mümkün.

Grohe’nin termostatik bataryalar hakkında önerileri:

Termostatik batarya duş almayı nasıl konforlu hale getirir?

Çünkü su sıcaklığında oynamalar olma ihtimalini ortadan kaldırarak duş altında tam olarak rahatlamanıza imkan verir. Termostatik bataryalar açılır açılmaz gerekli sıcaklığa ulaşmanızı sağlıyor ve aynı zamanda bu ısıyı duş boyunca koruyor.

Ergonomik olanları tercih etmeniz durumunda da suyun akışını da kontrol edebiliyorsunuz.

Termostatik batarya yanmaya karşı güvenilir koruma sağlar mı?

Termostatik bataryalarda, kullanıcının istemeden sıcaklığı 38 derecenin üzerine ayarlamasının önüne geçen bir SafeStop güvenlik kilidi bulunur. Kumanda kolu üzerindeki buton, kilidin devre dışı bırakılmasına ve daha yüksek bir sıcaklığa ayarlanmasına imkan verir. Bu, özellikle küçük çocukların ve yaşlıların kumanda kolunu gereğinden fazla çevirip sıcak sudan yanması riskini de ortadan kaldırıyor.

Termostatik batarya su tasarrufu yapmaya nasıl yardımcı olabilir?

Termostatik bataryalarda EcoButton yer almaktadır. Tam su akışı istemeniz halinde, akış limitleyiciyi devre dışı bırakarak su akışını arzuladığınız seviyeye yükseltmek için tek yapmanız gereken, kumanda kolunun üzerindeki EcoButton’a basmak. Böylece %50’ye kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu