Terzihane ile Dikiş Okulu

Terzihane ile gündelik hayatınızın içinde türlü türlü kullanabileceğimiz temel dikiş bilgileri içeren dikiş okulu atölyeler serisi. 

Terzihane’nin çağrı metni:

Kuşaktan kuşağa aktarılmış çözümleri ve teknikleri sıraya diziyor, işe yarar örneklerle çeşitliyoruz. Bu atölyelerden sonra hiçbir şeyi kolay kolay atamayacak ve kendi dikiş maceranıza hızlıca başlayabileceksiniz.

Bi’ yama – 4 Aralık 11:00-14:00

Kırkyama, aplike, gizli dikiş gibi el dikişi bilgilerini kullanarak giysilerimizi, kumaştan eşyalarımızı süslemek, onarmak, geri dönüştürmek mümkün. Bu atölyede bu el dikişi tekniklerini gösteriyor, beraberinizde getirdiğiniz bir dertliye derman oluyoruz.
Çeşitli kumaş parçaları, iğne, iplik vb. aksesuarlar atölyede mevcut olacak. Yaralıyı kapın gelin. Dikiş okulunun atölyelerine isterseniz tek tek, isterseniz hepsine katılabilirsiniz. Atölyelerimiz en en en fazla 8 kişi ile yapılacaktır. Demedi demeyin!

Bi’ yastık – 11 Aralık 11:00-14:00

Bi değişik yastık atölyesi, istediğiniz şekilde minik bir yastık dikim atölyesi. Dilediğimiz bir şekilden şablon/kalıp oluşturuyor, kumaştan kesimini yapıyoruz. İğne ardı dikişi ile adeta makinada dikilmiş gibi birleştirmeyi öğreniyoruz, sonra türlü nakış numaralarıyla detayları ekliyoruz. Elde dikişi geliştirecek ve biraz boyutlu çalışmayı hayal ettirecek, oyuncak yapımına da giriş niteliğinde bir atölye olacak bu.

Makine’ye giriş – 18 Aralık 11:00-14:00

İki makarayı da makinaya doğru yerleştirmenin tüyolarından hizalı dikebilmeye kadar, dikiş makinasıyla başa çıkmanıza yarayacak bütün faydalı bilgileri içeren ve makinada dikiş pratiği etmenizi sağlayacak bu atölye. Bir de ağzı büzülebilen bir kese dikeceğiz sonunda.
İsteyen dikiş makinasıyla gelebilir, isteyen atölyedeki makinalarla çalışabilir. (Dikiş makinasıyla gelecek olanların katılım formunda önceden belirtmesini rica ederiz, atölyenin makina sayısını belirleyebilmemiz için önemli!)

Bez çanta – 25 Aralık 11:00-14:00

Her derde deva bez çantaları, biraz da kese formuna benzettiğimiz haliyle, nasıl kestiğimizi öğrenerek dikiş makinasında dikimini pratik ediyoruz. Ebatlarını, ceplerini, saplarını özelleştirmek de size kalmış. Hatta bez kumaşınızı farklı seçip çeşitleyebilirsiniz de.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu