Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenir?

Erkekler iş yaşamları gereği hemen hemen her gün tıraş olmaktadır. Sık kullanıldığı için tıraş makinesi zamanla kıl, ölü deri ve toz ile dolar.

Tıraş Makinesi

Tıraş makinesinden en yüksek performansı alabilmek ve kısa sürede işleminizi tamamlayabilmeniz için her kullanım sonrasında tıraş makinenizi temizlemelisiniz.

İşlerinizin aksamaması ve güvenli bir tıraş için tıraş makinesi temizliğini günlük olarak yapmanız gerekir. Bunun için bilmeniz gereken püf noktalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tıraş makinesi nasıl temizlenmeli?

Tıraş makineleri birbirinden farklı özellikte olmaktadırlar. Bazıları fırça ile temizlenebilirken, bazıları su ile yıkanabilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte kendi kendisini temizleyebilen tıraş makineleri de üretilmiştir. Bu makinelerin ayrı bir temizleme hazneleri bulunmaktadır. Eğer böyle bir makineniz varsa, gerekli talimatlara uyarak makinenizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Eğer su ile temizlenebilen bir makineniz varsa, temizlikten önce makinenizi kapatın. Sonra tıraş başlığını açın ve makinenizi mümkün olan en yüksek sıcaklıkta suyun altında tutun. Kıllar lavaboya akacaktır. Kalan parçaları da fırça yardımıyla alın. Son olarak makinenizi sallayarak içindeki fazla suyu tahliye edin.

Eğer birden çok başlık varsa onları da fırçayla temizleyin. Tıraş makinesine yapışmış kılları da fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz. İşlem bittikten sonra makinenizi başlığı açık şekilde kurumaya bırakın.

Eğer sadece fırça ile temizlenebilen bir makineniz varsa, başlığını açın ve kılları fırça yardımıyla temizleyin.

Tıraş makinesi temizliğinde, bu iş için özel üretilmiş spreyler ide kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerle saç ve sakal şekillendirme cihazlarını da temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu