Toprak Fırın Atölyesi

Obaruhu ve Düşler Akademisi işbirliğiyle Toprak Fırın Atölyesi düzenlenecek.

“Benimle oynar mısın?” sloganıyla duyurulan çağrı metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Obaruhu ve Düşler Akademisi bir araya geldik ve bir niyet ettik! Bu niyetler ateş oldu. Ateş aş olucak, aş da aşk… Şimdi ateşi koruyacak bir fırına ve bu fırını yapmak için sana ihtiyacımız var!

Merkezimizde ‘Toprak Fırın’ın olduğu, ellerimizle toprağa dokunduğumuz, kendimizle, birbirimizle ve elementlerle bir araya geldiğimiz, oyunlar oynadığımız, şarkılar söyleyip dans ettiğimiz ve düşler akademisinin büyüsünde buluştuğumuz bir haftaya seni çağırıyoruz!

Bizi neler bekliyor:

Toprak Fırın:

Düşler Akademisinin ihtiyaçlarına yönelik hep beraber büyük bir fırın inşa edeceğiz. Doğal malzemeler ile çalışmanın, fırın yapmanın ve sıva tekniklerinin detaylarını birlikte keşfediyor olacağız.

  • Earthbag (toprak çuval) yöntemi
  • Ateş Tuğlası ve diğer malzemelerle fırının zeminini hazırlama
  • Fırın kubbesi yapımı ve katmanları
  • Cob (toprak ve saman karışımı)
  • Renkli, heykelli toprak süslemeler ve
  • Sıva teknikleri

Element Oyunları:

Obaruhu’nun atölyelerinde ve diğer çalışmalarında bir rehber olarak kullandığı oyunlar bütünü. Bu oyunlarda atölyelerin akışına yön veren toprak-su-ateş-hava-feza elementleriyle yeniden tanışmayı, yakınlaşmayı ve onurlandırmayı niyet ediyoruz.

Topluluk Oyunları ve Çember Pratiği:

Atölye sürecinde Obaruhu’nun gözettiği alanlardan biri de ortak yaratım süreçleri. Birlikte üretirken nasıl ürettiğimiz, kendimizle ve birbirimizle olan ilişkilerimizi ne şekilde gözettiğimiz topluluk olmanın önemli bir parçası. Bunu kolaylaştırmak için topluluk oyunları ve çember pratiği oldukça önemli oluyor. Oyunlarla bir araya gelmeyi, birlikte gülmeyi, eğlenmeyi ve dans etmeyi* deneyimlerken çember pratiği ile kalpten dinlemeyi ve konuşmayı deneyimliyoruz.

Sunumlar ve Muhabbetler:

Sunumlar ve muhabbetler ile doğal yapı teknikleri ve malzemeleriyle olan deneyimlerimizi ve bilgilerimizi paylaşmaya ve birbirimizden öğrenmeye alan açmaya niyet ediyoruz.

Konaklama herkesin kendi çadırında olacaktır. Üç öğün yemek dahildir.”

Yer: Düşler Akademisi – Kaş

Tarih: 29 Temmuz – 6 Ağustos 2017

Kişi Sayısı: 10-15

Ücret: 750 TL

Kayıt İçin: Melis Başaran Uman : 0 507 466 35 51

Obaruhu İletişim: obaruhu@gmail.com

Kayıt Formu: https://tinyurl.com/y73lc9hq

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu