Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tost makinesi, kahvaltı hazırlığında sıkça kullanılan bir elektronik cihazdır. 

Tost makinelerinin en zor yanı temizlik kısmıdır. Plakalara yapışan tost malzemelerini çıkarmak zaman alır. Tost makinesi alırken, ızgara plakalarının çıkıp, çıkmadığını kontrol edin. Tost makinesinden çıkabilen ızgaraları, elinizde yıkayabileceğiniz gibi, bulaşık makinesine de atıp yıkayabilirsiniz.

Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz, tost makinesi seçiminde ebatları büyük olan makineleri tercih edin. Böylece aynı anda birden fazla tost yapabileceğiniz için, bekleme sorunundan kurtulmuş olursunuz.

Hazırlayacağınız tostun tam kıvamında olmasını istiyorsanız, zaman ayarlı makineleri seçin. Böylece tostun az ya da çok pişmesi gibi sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.

Tostun yanmasını engellemek için; değişken sıcaklık ayarı olan makineleri tercih edin. Değişken sıcaklık ayarı olan makinelerin, tost pişmeye başladığı andan itibaren sıcaklık derecesi otomatik olarak düşmeye başlar.

Olası kazaları önlemek amacıyla, makineniz fişe takılıyken, tostunuz hazır olduğunu bildiren uyarıcı özelliği taşıyan makineleri seçebilirsiniz.

Ayrıca alışveriş sırasında ısıya dayanıklı spatula gibi fonksiyonel aksesuarlı makinelere öncelik verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu