Tütsü Çeşitleri

Evinizde ya da iş yerinizde kötü enerjiden kurtulmak için tütsü yakabilirsiniz. Peki yakabileceğiniz tütsü çeşitleri nelerdir? 

Kötü Enerjiyi Dağıtan Tütsü Çeşitleri

Amber: Meditasyon yapmak ve belirli alanda bilgiler keşfetmek isteyen kişilerce kullanımı tavsiye edilmektedir. Kafası karışık olan ve düşüncelerinde bir karara varıp bu kararsızlıktan kurtulmayı arzulayan kişilerce kullanımı idealdir.

Sedir: Bu koku tipi, güç ve direnç kaynağı olması ile bilinir. Özellikle, yeni tadilat görmüş veya inşa edilmiş evler veya ofisler için tavsiye edilmektedir çünkü bu alanlara güçlülük verir, evdeki bütünlüğe olumlu katkıda bulunur.

Sandal Ağacı: Sandal ağacı kokusu, herhangi bir dini inanış ile ilgili veya ibadet esnasında yakılabilir. Evini veya çalışma alanını temizlemek, günahlardan arındırmak gibi amaçlarda kullanımı tavsiye edilmektedir.

Tütsü: Klasik tütsü, insanları sakinleştirmek ve huzurlu hissettirmek amaçlı kullanılır ve stres ile kaygıyı azaltıcı etkisinin olduğuna inanılmaktadır. En sık kullanılan tütsü tipidir, çünkü yolunuza çıkan kötü enerji ile savaşır ve kıskançlıktan, düşmanlardan ve zararlı olabilecek diğer şeylerden kurtulmayı sağlar. Geleneksel olarak, bu tütsü, dini ritüellerde ve meditasyonda kullanılmaktadır; ancak sağlığa da iyi geldiği bilinmektedir. Kullanım durumunda, çatışma ve stresten kurtulmaya yardımcı olur.

Lavanta: Bu tütsü, tamamen aşk, cazibe ve romantizm ile ilgilidir. Partnerinizle olan ilişkinizi farklılaştırmak istediğinizde veya bir ev daveti esnasında evin enerjisini değiştirmek isterseniz kullanabilirsiniz. Bu tip tütsüler, güzellik kavramını uyarırlar. Bir başkasını etkilemek isteyen birisi veya kendini daha güzel hissetmek/hissettirmek isteyen biri kullanabilir.

Tarçın: Piyasada bulmanın en kolay olduğu, en popüler tütsü çeşitlerinden biridir. Tutku, cinsel arzu ve şehvet ile bağlantılı kabul edilmektedir. Samimi karşılaşmalar ve enerjiyi yükseltmek için kullanımı oldukça idealdir. Enerjisini yükseltmek isteyen kişilerce tarçın tütsüsünün kullanılması tavsiye edilmektedir.

Vanilya: Evinize lezzetli bir koku vermesinin yanısıra, vanilya; zeka, düşünce ve zihinsel yeteneklerle ilişkilendirilmektedir. Ders çalışmak istediğinizde veya gelecek bir proje için parlak fikirler bulmaya uğraşırken vanilya tütsüsü kullanmak oldukça ideal bir alternatif olacaktır.

Yasemin: Yasemin kokusu cinsel cazibeden ayrı tutularak sadece aşkı çağrıştırmaktadır. Yasemin tütsüsü, dış görünüşten ziyade iç güzelliğe yoğunlaşmakta ve zihinsel ve duygusal bağlantıyı güçlendirmek açısından harika bir tercih olacaktır. Bu sebeple, yasemin tütsüsü insan ilişkileri açısından harika bir seçenek olmanın yanısıra iyi arkadaşlıkları güçlendirmek açısından da oldukça yardımcıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu