Niş TV Üniteleri

Fransızca “hücre” anlamına gelen niş, Türkçe’de “daha özel olan alanları” temsil eder. TV niş modelleri ile salonunuzu dekore edebilirsiniz.

Niş sözcüğü, genellikle inşaat sektöründe kullanılır ve duvardaki oyukları ifade eder. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinde duvarlara uygulanan nişlerin görülmesi mümkündür. Niş dekorasyon, günümüzde de iç ve dış dekorasyon alanlarında varlığını halen korumaktadır.

Niş, evlerde uygulandığında ortaya hem dekoratif bir görüntü çıkmakta, hem de belli başlı ihtiyaçlar giderilmektedir. Örneğin, nereye yerleştirileceğine karar verilemeyen bir tablo, nişin içine asılabilir ve sonucunda mekânın en dikkat çeken noktası orası olabilir. Bunun dışında, niş içerisine antika eşyalar, vazolar, mumluklar, çerçeveler yerleştirilebilir ve bu objeler, spotlar ile aydınlatılabilir.

Niş dekoratif görüntüsünün yanı sıra, ihtiyaçları da giderir. Dekorasyonda nişe yer vermek isteniliyorsa, bunun uzman bir kişi tarafından yapılmasında fayda vardır. Aksi halde, duvarda incelmeler meydana gelebilir.

TV Niş Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu