TV Ünitesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Televizyon üniteleri, işlevsel olmaları sebebiyle salon dekorasyonunda en çok göz önünde bulunan mobilyalardır.

Şık ve işlevsel bir televizyon ünitesi salonun dekorasyonunu tamamıyla değiştirebilir. Duvara monte edilebilen ya da müstakil modelleri ile televizyon üniteleri dekorasyonda büyük yer kaplamaktadır.

Savio & Rupa Interior Concepts (Bangalore)
Görsel: Savio & Rupa Interior Concepts (Bangalore)

Dekorasyonda büyük ölçüde belirleyiciliği olan televizyon ünitesi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Televizyon üniteleri dekoratif oldukları kadar işlevsel özellikleri ile de öne plana çıkmaktadırlar.

Çok raflı bir televizyon ünitesi kitaplık olarak da kullanılabilmektedir. Çok çekmeceli bir televizyon ünitesi salondaki küçük eşyaların depolanmasında kullanılabilmektedir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı gözden geçirip, hangi tip TV ünitesini satın alacağınız konusunda bir karara varmalısınız.

SEE MATERIALS INC.
Görsel: See Materials INC.

Nasıl Bir Model Seçilmeli?

Mobilyalardan ayrı olarak alınan televizyon ünitesinin diğer eşyalar ile uyumlu olması da önemlidir. Bunun için salonunuzdaki hakim renk ya da dokuya uygun modeller tercih edebilirsiniz.

Chris Snook
Görsel: Chris Snook

Duvara monte edilebilen ve sehpalı modeller olmak üzere temelde iki çeşidi vardır. Duvara monte edilebilen televizyon üniteleri salonda odak noktasını oluşturur. Ünite sabit olduğu için evdeki mobilyaların yerlerinin değiştirilmesi zor olabilir. Bu sebeple duvara monte edilebilen bir model alırken bu özelliği göz önünde bulundurmalısınız. Sehpalı modelleri dilediğiniz zaman başka bir yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Clifton Interiors Ltd
Görsel: Clifton Interiors Ltd

Televizyon ünitesi seçerken diğer tüm mobilyalarda olduğu gibi kullanışlılığa dikkat etmek gerekiyor. Bu anlamda ünitenin raflı olması yararınıza olacaktır. Özellikle de büyük raflar eşyalarını koyabileceğiniz bir alan oluşturacaktır. Eğer salonunuz yeteri kadar büyükse büyük raflı modelleri tercih edebilirsiniz. Salonunuz çok büyük değilse küçük raflı ve daha dar modelleri tercih etmelisiniz.

Televizyon ünitesi almadan önce üniteyi koymayı planladığınız yeri ölçün. Bunun yanı sıra salonunuzda üniteyi koyabileceğiniz diğer yerleri de ölçün. Böylece dilediğiniz zaman ünitenin yerini değiştirebilirsiniz. Piyasada en çok 32”, 40”, 42” modelleri bulunmaktadır.

Falchi Interiors
Görsel: Falchi Interiors

Televizyon ünitesinin hangi malzemede yapılmış olduğuna da dikkat etmelisiniz. Özellikle temizlik talimatları hakkında bilgi edinin. Kolayca temizlenebiliyor olması işinizi kolaylaştırır.

Alt tarafları çekmeceli olan bir televizyon ünitesi ise evin küçük dağınıklarını toparlaması bakımından oldukça fonksiyonel olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu