Ucuz Giyim Pazarları

Ucuz giyim alışverişi nereden yapılır? İstanbul’un dört bir yanında A’dan Z’ye her şeyi bulabileceğiniz ucuz giyim pazarları kuruluyor. Gelin yakından bakalım.

Bakırköy Sosyete Pazarı

Bakırköy Semt Pazarı’nın ünü İstanbul aşalı çok oluyor. En uzak semtlerden tutun da yakın şehirlerden de olmak üzer pek çok ziyaretçisi bulunan pazarda yok yok. Giyimden sebze meyveye, peruktan ayakkabıya, kozmetikten züccaciyeye, ev gereçlerinden elektroniğe pek çok ürün bulunuyor. Bir ucundan diğer ucuna ulaşmanız saatlerinizi alabilir. Hem özenli tezgahları hem de ilgili satıcılarıyla ününü de hak ediyor. Üstelik her ekonomik seviyeden insan için pek çok alternatif de pazar da sizleri bekliyor. Ucuz ama kaliteli giyim için yola çıktıysanız bu pazar tam da size göre.

Renk renk, model model ayakkabıların arasında seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Aradığınız elbise muhakkak buradadır. Mağazalara bir servet harcamak istemiyor ve semt pazarı ruhunu solumak istiyorsanız kendinize bir gün hediye edin. Hiçbir şey almasanız bile pazarı gezmek keyifli olacaktır.

Bakırköy Semt Pazarı hangi gün kuruluyor? Cumartesi günleri kuruluyor. Bakırköy Adliyesi’nin hemen yanında kurulan pazar gün boyu ziyarete açık.

Bakırköy Sosyete Pazarı Nerede?

Bakırköy Sosyete Pazarı Adres: Osmaniye Caddesi, Bakırköy, İstanbul

Kadıköy Salı Pazarı

Kadıköy Salı Pazarı pek çok kez yer değiştirdi, fakat müdavimleri onu terk etmedi. Önce Göztepe’ye taşındı, ardından da nihai yeri Uzunçayır’a. Şikayetler sürse de kimse bu pazardan vazgeçemiyor. Üstelik salı ve cuma olmak üzere iki gün kuruluyor. Salı günleri sebze – meyve ağırlıklı olurken, cuma günleri ise tam bir giyim cenneti haline geliyor. Etiketli ürünlerin yanı sıra ikinci el giyim ürünleri de bulabileceğin pazarda cuma günleri erkenden gidenler tüm güzel parçaları topluyor. İkinci el tezgahları dolaşanları izlemek bile keyifli.

Yığınla giysinin olduğu pazarda zevkinize uygun parçaları bulmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Ama bu çabaya değer. Hiç kimsede olmayan giysileri bulmak için tezgahlar arasında dolanın. Eşsiz parçalara çok ucuza sahip olabilirsiniz. Gündüzleri parça başına 3-5 lira isteyen pazarcılar, akşama doğru fiyatları 1-2 liraya çekiyor. Akşam pazarına kalmayı da ihmal etmeyin.

Kadıköy Salı Pazarı Nerede?

Kadıköy Salı Pazarı Adres: Fikirtepe Mah. Uzunçayır Cad. Kadıköy – İstanbul (Uzunçayır Metro durağının arkasından kalabalığı takip ederek pazara ulaşabilirsiniz. Pazar, Kadıköy İHL’nin arkasında kuruluyor.)

Beylikdüzü Pazarı

Beylikdüzü Pazarı ya da bilinen adıyla Beylik Pazarı ucuz giyim alışverişi için doğru adreslerden. Marka ürünlerden marjinal parçalara pek çok alternatifin bulunduğu pazarda 5 liradan başlayan fiyatlar tüketicinin yüzünü güldürüyor. Üstü kapalı olan pazar kışın yağmur sorununu da ortadan kaldırıyor. Düzenli tezgahları ile göz dolduran pazarda istediğiniz parçaları seçmek için çok çabalamanız gerekmez. Üstelik soyunma kabinleri de var. Aldığınız ürünü değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bazı pazarcılar kredi kartıyla da satış yapıyor. Araba için park yeri de mevcut.

Beylikdüzü Pazarı hangi gün kuruluyor? Pazar, pazar günleri kuruluyor. Beylikdüzü pazarı nerede kuruluyor? Pazar Büyükçekmece Beykent’te kuruluyor. Beylikdüzü Pazarına nasıl gidilir? Metrobüsle geliyorsanız Haramidere durağında inip pazara giden minibüslere binebilirsiniz. Avcılar’dan da pazar yerine minibüsler kalkıyor. Ayrıca Beylik Pazarı ücretsiz servisleri ile de pazara ulaşabilirsiniz. Beylikdüzü pazarı kaça kadar açık? Pazar 8.00 – 18.00 saatleri arasında açık. Yaz aylarında kapanış saati değişebiliyor.

Beylikdüzü Pazarı Adres: Adnan Kahveci Mahallesi, Anadolu Caddesi No: 14.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu