Dekorasyon

Uzanma Koltuğu Dekorasyonu

Yaşam alanına konfor katan ve dinlenmek için en ihtiyaç duyulan mobilyalardan olan uzanma koltuğu satın alırken bu bilgileri göz önünde bulundurun.

Uzanma koltukları, yaşam alanlarında farklı ebatları ile ölü alanların değerlendirilmesi için ideal bir mobilyadır. Yatak odasında bulunan uzanma koltuğu, örtü, yastık ve günlük giysileri koymak için de kullanışlıdır. Dinlenme ve okuma alanı oluşturmak için, uzanma koltuğu bir sehpa ile tamamlanabilir.

Uzanma koltuğu satın almadan önce, kullanım amacına uygun olduğuna emin olmak gerekir. Rahatlama ve dinlenme amacı için, koltuğun sırt bölümünün beli destekleyecek nitelikte olmasına özen gösterilmelidir.

Uzanma koltuklarında; iki kolçaklı, yarım kolçaklı ya da kolçaksız seçimi öncesinde, koltuğun kullanım amacının iyi tespit edilmesi önerilir.

Evde vintage bir rahatlık elde etmek için, yekpare kapitone döşemeli uzanma koltuğu tercih edilebilir. Bu seçim, kır evi stiline ve Fransız tarzının uygulandığı evler için idealdir.

Evde romantik bir alan oluşturmak için, beyaz lake Louis quinze stili ayaklı uzanma koltuğu tercih edilebilir. Bu seçim ile evde dinlenme alanı oluşturulabilir. Ayrıca, genç kız odaları için de idealdir.

Akdeniz stili bir eve sahip olanlar için, kıvrımlı ayak ve kol detayları olan bir uzanma koltuğu tercih edilebilir. Bu sayede, evin genel dekoruna uygun sadelik ve yalınlık korunur.

Ev için modern bir uzanma koltuğu tercih edilecekse, düz hatlı, kolçaksız, metal ayaklı ve renkli modeller satın alınabilir. Mekânda, modern bir uzanma koltuğu ile aynı formda bir koltuk ya da kanepe kullanılarak kombin yapılabilir. Bu sayede, geniş bir oturma düzeni elde edilir.

Evde bulunan kolçaksız bir kanepe ile uzanma koltuğu birleştirilerek, L kanepe oluşturulabilir. Ayrıca evde bulunan klasik model uzanma koltukları, örgü yastıklar ile tamamlanabilir. Bu sayede bulunduğu yerde, hem rahat, hem de şık bir görünüm kazanılmış olunur.

Uzanma koltuklarının baş ve kolçak kısmı çabuk kirlenir. Bunu önlemek için, koltuk baş kısmına ve kenarlarına koruyucu kılıf dikilmesi tavsiye edilir.

Uzanma koltuğunda rahatlığın ön planda olduğu bir modelin tercih edilmesi önerilir. Özellikle kuş tüyü minderli olan bir uzanma koltuğu satın alınabilir. Ekstra minder eklemek de, rahatlığı arayanlar için bir yöntemdir. Ayrıca evde, çocuk ya da hayvan bulunabilir. Bunun için, kılıfı kolay değişebilen minderli bir uzanma koltuğu satın alınması tavsiye edilir.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

css.php