Vantilatör Satın Alma Rehberi

Vantilatör satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Cevapları satın alma rehberimizede bulabilirsiniz.

Vantilatör bir basınç farkı oluşturarak havanının akışını sağlar ve böylece doğal bir serinlik oluşturur. Bu anlamda klimaya göre daha masum olduğu söylenebilir. Çünkü isteseniz de ortamın ısısını çok fazla düşüremezsiniz.

Vantilatörler fiyatları daha uygun olduğu için de daha çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra gelişe teknolojiyle birlikte daha işlevsel vantilatör modelleri tasarlanmaktadır.

Vantilatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Derece ayarı bulunmalıdır.
  • Garanti süresi önemlidir.
  • Eğer duvara sabitlenebilen bir model almıyorsanız, kolay taşınabilir özellikte olmalıdır.
  • Düşmelere karşı dayanıklı olmalıdır.
  • Enerji tasarrufu yapabilmelidir.
  • Boyu ayarlanabilen modeller daha işlevseldir.

Ayaklı vantilatör

Vantilatör Çeşitleri

Ayaklı vantilatörler: Ayaklı vantilatör temin ederken, hız ve yükseklik ayarına, metal ızgaranın çıkarılabilir olup olmadığına ve taban ağırlığa dikkat edilmesi gerekir.

Duvar ve pencere tipi vantilatörler: Duvar ve pencere tipi vantilatör temin ederken, uzaktan kumandasının, uzatma panellerinin ve yatay-dikey monte imkanının olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir.

Masa tipi vantilatörler: Masa tipi vantilatör temin ederken, masa üzerinde sabit kalması açısından taban ağırlığına, hız ve açı ayarına dikkat edilmesi gerekir.

Tavan tipi vantilatörler: Tavan tipi vantilatör temin ederken, uzaktan kumandasının olup olmadığına, enerji tasarrufu sağlayıp sağlamadığına ve kanat uzunluğuna dikkat edilmesi gerekir. Kanat uzunluğu, en fazla 153 santimetre olmalıdır. Daha fazla olması halinde, kanatlar dönmekte güçlük çekebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu