Veranda Peyzaj Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Evin dışında ve bahçeye uzanan bölümde yer alan veranda, yaz aylarının gelmesiyle birlikte en fazla vakit geçirilecek alanların başında geliyor.

Bahçeli bir eviniz varsa muhakkak küçük de olsa bir veranda yaptırmayı ihmal etmeyin. Sıcak havalardan bunalıp dört duvar arasında duramıyorsanız veranda sizin için iyi bir tercih olabilir.

Lindsey Hene Interiors
Görsel: Lindsey Hene Interiors

Peyzaj Düzenlemesi

Veranda peyzajının önemli noktaları, aydınlatma, aksesuarlar, mobilyalar ve bitkilerdir. Estetik bir veranda yaratmak için, her bir konu üstünde özenle düşünmelisiniz.

Kullanacağınız materyalleri seçerken, evinize ve verandaya uygun olanlara yönelin. Ahşap bir verandanız varsa, ahşaba uygun aksesuarlar ve renkler seçin.

Colby Construction
Görsel: Colby Construction

Bütçenize uygun mobilyalar seçebilirsiniz. Verandanız küçükse, çok fazla mobilyayla doldurmayın. Ferah olması için, az ve küçük modellere yönelin.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör ise, bakım ve kullanım kolaylığıdır.

Verandanızın zemini için, yine evinize uygun materyalleri seçin. Taş, tuğla döşeme ya da fayans alternatif seçeneklerdir.

Manuel Prats Fotografía
Görsel: Manuel Prats Fotografía

Veranda zemin malzemesi, eşsiz tasarımlar yaratmak için elverişlidir. Eviniz, taştan yapılan doğal bir konsepte sahipse, yine doğal taşlar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayın.

Bitki, verandanın ayrılmaz bir parçasıdır. Bambu bitkisi ve hep yeşil kalan bitkiler, verandanızda yetiştirmek için, bakımı kolay ve estetik bitkilerdir.

Tim Barber Ltd Architecture
Görsel: Tim Barber Ltd Architecture

Etkileyici bir veranda için, ışıklandırmaya da önem gösterin. Aydınlatmalarınızı seçerken, verandanızın mobilyalarıyla uyumlu olmasına özen gösterin. Verandanızın genişliğini de göz önünde bulundurun. Verandanız, yeterince aydınlık olmalıdır.

Kuş evleri, banyoları, çeşmeler gibi ilginç aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bir verandanız varsa birkaç ufak değişiklikle verandanızı yaza hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu