VitrA’dan tasarım zengini infinit teknolojisi

VitrA, yeni Infinit teknolojisi ile banyolara sadece mükemmel görünüm değil, malzemenin olağanüstü özellikleri sayesinde üstün kalite getiriyor. 

Infinit -teknik ismi ile mineraldöküm- Almanya’da üretilen yüksek kalite ve stabiliteye sahip bir kompozit malzemedir. Mineraldöküm %80 mermer, kum ve kuvars taşı gibi doğal minerallerden; %20 ise özel bir reçineden oluşur. Üzerine son kat renklendirilmiş reçine atılarak malzemenin parlaklığı ve renk alması sağlanır.

Avantajları:

  • Görsel olarak sınırsız tasarım imkanı sağlar.
  • Ürünler tek bir kalıptan çıkar; birleştirme yerlerinden kırılma, sararma, renklenme sorunu ortadan kalkar.
  • Parlak, hijyenik ve gözeneksiz bir yüzeye sahiptir.
  • Yüksek dayanım; yanık, kırılma ve çizilme gibi durumlarda, birkaç saatlik işlemle yerinden sökülmeden kolayca tamir edilebilir.
  • Cilde temasta sıcak his uyandırır.
  • Uzun ürün ömürü sayesinde yıllarca güvenle kullanılabilir.

 

Infinit Memoria

Dünyaca ünlü mimar, sanat yönetmeni ve çok yönlü tasarımcı Christophe Pillet’nin VitrA için tasarladığı yeni serisi Memoria’da, Infinit lavabolar ayrıcalıklı yere sahip. Mükemmel oranları, kullanışlı boyutları, inceltilmiş kenarları metalik gri, metalik moka ve ceviz renklerindeki mobilyalarla kusursuz uyum içinde.

Infinit teknolojisi sayesinde banyolarda bir ilk; tezgah üzerinde bulunan, banyoda el altında olması gereken herşey saklama alanlarında düzenli olarak organize edilebiliyor ve gerektiğinde kolayca ulaşılabiliyor. Etajerli lavaboların içe doğru eğimi su akışını engelleyerek dolapların sudan etkilenmesini önlüyor. Tamamen pürüzsüz ve parlak yüzeyler banyolara şıklık katıyor. Infinit lavabolar Memoria serisi mobilyaların keskin dikdörtgen ve yalın formları ile son derece uyumlu.

Infinit teknolojisinin üstün olanaklarını sergileyen küvet saf geometrik formu ve yalın çekiciliğiyle öne çıkıyor. İdeal eğimli sırt dayama yeri, banyo mobilyalarını tamamlayan doğal ahşap kaplaması, ince silüetli armatür takımıyla Infinit Memoria küvet ergonomi ve şıklığın doruğunda yer alıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu