VitrA’dan yeni duvar karoları

Şehirlerin karakterini karolara yansıtan VitrA; taş, mermer, beton ve ahşap dokuları seramikle yeniden şekillendirerek mekânlara taşıyor.

Türkiye’nin 33×100 cm boyutlarında üretilen ilk ve tek duvar karosu olma özelliğini taşıyan Provence, Rococo, Vintage, Festa, İnside ve Marmoline serileri; ışıltılı desenleri, pastel renkleri ve modern yorumlarıyla dikkat çekiyor. İlham alınan şehirlerin yalınlığını, gizemini, sıcaklığını ve doğallığını yansıtan, büyük boyutlarıyla duvarlarda yeni bir dönem başlatan seriler;mekânlarda doğal bir dokunuş arayanların tercihi oluyor.

Saray Esintisi: En güzel örnekleri Versay Sarayı’nda bulunan ve “Boiserie” olarak adlandırılan ahşap duvar panellerden ilham alan seri, altın kaplamalı alternatifleriyle mekânı şıklaştırıyor.

İhtişamlı Duvarlar: VitrA Rococo serisinin “Boiserie” sanatından esinlenilerek tasarlanan çerçeveli dekorları, sarayların gösteriş ve asaletini incelikli bir zarafetle duvarlara taşıyor. Venedik’ten ilham alan serinin 3 boyutlu dalgalı dekoru, eski çağlardan kalma teknik ustalık ve el işçiliğini, modern bir yorumla mekânlara getiriyor.

Eski ve Yeni Bir Arada: İlhamını Marakeş’ten alan Vintage’ın eskitilmiş görünümüyle kontrast yaratan parlak fonu, mekânlara modern ve doğal bir şıklık katıyor. Soğuk beton renkleriyle ışıltılı taşları buluşturan geometrik dekorları, duvarları gösterişli kılıyor.

Kristalin Büyüsünü Mekânlara Taşıyan Festa: Prag’dan ilham alan Festa serisi, prizma görünümlü dekorlarıyla klasik mekânlara modern bir şıklık katıyor. Seriye özel tasarlanan cam bordürler zarafeti simgelerken, prizmatik desenlerle örtülü tasarım, kristallerin büyülü dünyasını yansıtıyor.

İspanyol Mermeri Görünümlü Inside: Dünyaca ünlü İspanyol mermeri Emprador’un dokusuyla tasarlanan ürün, yoğun damarlı yapısı ve doğal renkleriyle, ihtişamlı bir atmosfer yaratıyor. İlhamını Madrid’den alan Inside serisi, dekor ve bordür alternatifleriyle, mekânlar için farklı tasarım çözümleri sunuyor.

Marmara Mermerinden İlham Alan Marmoline: İstanbul’dan ilham alan Marmoline serisi, kalitesiyle tercih edilen Marmara mermerini yüzeylere taşıyor. Mermerin damarsız ve sert görünümüyle tezat oluşturan parlak tasarımı ve iri kristalli yapısı, mekâna ağırbaşlı bir hava katıyor. Diyagonal tasarımlı fonun duvarlara kazandırdığı doğal hareketlilik, yer karolarıyla zemine de taşınıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu