Yağlı Kağıt için Farklı Kullanım Alanları

Yağlı kağıt, genellike mutfakta, yemek pişirirken kullanılan bir malzeme olmasına rağmen, evin içinde çok farklı şekillerde değerlendirilebilir.

 Yağlı kağıt, kolay temizlenebilir olduğu, yapışmadığı ve görece dayanıklı olduğu için mutfak dışında da fayda sağlayan bir malzeme olabilir. Bunun için, yağlı kağıdın avantajları ile evdeki kulllanım ihtiyaçlarını eşleştirmek yeterli olur.

 Pasta dekorasyonu

 Pasta dekorasyonu yaparken, pasta üzerine yazı yazmak oldukça stresli bir hal alır. Yazı yazarken, elinizin kayması, olabilecek en kötü şeydir. Bunu önlemek için, tüple yazacağınız yazıyı, yağlı kağıt üzerine yazıp, yaklaşık 30 dakika boyunca buzlukta bekletin. Yazılar sertleştiğinde, dikkatlice kaldırarak, pastanın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Kapak

Yağlı kağıt kullanarak, tencere ve demlikleriniz için kapak hazırlayabilirsiniz. Bunun için, kapak yapacağınız tencere veya demliğin ağzı büyüklüğünde bir daire kesin. Daire şeklindeki yağlı kağıdın ortasında, buharın çıkabileceği kadar bir delik açın. Kapağınız hazır.

Etleri düzleştirme

Tavuk göğsünü veya kırmızı et dilimlerini döverek düzleştirmek için yağlı kağıtlardan faydalanabilirsiniz. Yağlı kağıt ete yapışmaz ve iki yağlı kağıt arasındaki et parçasını kolaylıkla döndürebilirsiniz.

Huni

Yağlı kağıt kullanarak, huni oluşturabilirsiniz. Huniyi kullanarak, baharatlarınızın kabınıdeğiştirebilirsiniz. Baharat transferi yaparken, yağlı kağıttan hazırladığınız huni, israf etmemenizi sağlar.

Renkli mumlar

Renkli mumların masa örtüsü ve peçeteler üzerinde iz bırakmasını engellemek için, mum tabanı şeklinde bir parça yağlı kağıt keserek, mumun altına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede, mum için pratik ve görünmeyen bir altlık oluşturmuş olursunuz.

Dolap içleri

Dolap içlerini kaplamak için yağlı kağıt kullanabilirsiniz. Yağlı kağıdı temizlemesi oldukça kolaydır; temiz ve hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. Ya da çok yıpranan kağıtları, tamamen yenileyebilirsiniz. Yağlı kağıdın kenarlarını sabitlemek için çift taraflı bant ile tutturmak gerekir.

Yağlı kağıt evde, mutfağın dışında da fayda sağlayan, son derece kullanışlı bir malzeme. Evin içindeki kullanım ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, yağlı kağıdı farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu