Yapay Çiçekler Nasıl Temizlenir?

Bitki bakımının zor olduğunu düşünen ya da evde çok fazla vakit geçiremeyen kişilerin tercih ettiği yapay çiçekler artık neredeyse gerçeğine bire bir benzer şekilde üretiliyorlar.

Bitkiler dekorasyonun ayrılmaz bir parçası gibidir. Ama bitki bakımına vaktiniz yoksa yapay çiçekler de kullanabilirsiniz. Yapay çiçeklerin bakımı, canlı çiçeklere göre daha kolaydır. Temizliklerini belli aralıklarla ve ihmal etmeden yapmalısınız.  Yapay çiçekleri toz ve kirlerden arındırmalısınız.

Yapay çiçeklerin bakımı:

Öncelikle çiçeklerin tozunu alın. Bu işlem için püsküllü toz alma fırçalarını kullanabilirsiniz. Tozların etrafa dağılmamasına da dikkat edin. Bunun için de toz alma işlemini banyoda ya da balkonda yapabilirsiniz. Yaprakların ve çiçeklerin üzerinde biriken tozu yavaş hareketlerle fırça yardımıyla temizlemelisiniz.

Eğer fırçanız yoksa elektrikli süpürge de kullanabilirsiniz. Çiçeğiniz küçük parçalardan oluşuyorsa parçaların süpürgenin içine kaçmamasına dikkat etmelisiniz. İnce naylon bir çorabı süpürgenin borusunun ağzına geçirin. Böylece küçük parçalar süpürgenin içine kaçmayacaktır.

Toz alma işleminden sonra çiçekleri yıkayabilirsiniz. Eğer yıkamaya uygunsa çiçeği akan suyun altına tutabilirsiniz. Çiçeği hafifçe sallayarak fazla suyunu alın ve bir kağıt yardımıyla silin. Ardından ters şekilde kurumaya bırakın.

Eğer yıkamaya uygun değilse çiçeği nemli bir bez yardımıyla silmelisiniz. Ardından yine ters bir şekilde kurumaya bırakın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba,
      Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz, düşünceleriniz bizi mutlu etti. Umarız, yapay çiçeklerin temizliği ile ilgili verdiğimiz bilgiler size yardımcı olmuştur. @GüzelÇiçekler
      Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu