Yaşam alanlarınızı yeşillendirin

Ev ya da bahçede, kısacası nerede olursa olsun yeşil bitkileri görmek insana huzur verir.

Terasta, balkonda ya da ev içinde bir yerde, bitkilerle sürdürülen bir hayat ile, yaşam alanlarında enerji yükseltilebilir. Bunun için, evde bitki yetiştirilmesi tavsiye edilir.

Her mevsim yeşil olan bitkileri beslemek ideal bir seçim olur. Alternatifler arasında, irili ufaklı olan bitkilerin edinilmesi tavsiye edilir. Örneğin; saksılarda ağacımsı, minyatür bitkiler, bonsai ya da bambu yetiştirilebilir.

Yoğun olarak çalışan ve yeterli zamanı olmayanlar, kaktüs ya da scullent ailesinden olan bitkileri evlerinde rahatlıkla bakabilir. Bu bitkiler, neredeyse hiçbir bakım yapılmadan yetiştirilebilir.

Evde bulunan kitaplık raflarına da saksılarda bitkiler koyulabilir. Bu sayede, bu tür mobilyaların hantal ve renksiz görüntüsü kırılarak, yaşam alanlarına taze bir soluk getirilebilir.

Evde hiçbir şekilde bitki yetiştiremeyenler, gerçeğe yakın görünümlü el boyaması panolar ya da yapma çiçekler ile evlerinde yeşili hissedebilirler.

Siz de, bu öneriler ile, evinize yeşil bitkileri davet edebilir, onların verdiği huzurdan ve enerjiden faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu