Yatağınızı düzenlemenize yardımcı olacak ipuçları

Yatağınızın olduğundan daha düzenli, daha bakımlı ve daha hoş görünmesini istiyorsanız, bir kaç adımla yatağınızı baştan yaratabilirsiniz.

Çarşaf 

Düz renkler ve desensiz çarşaflar her zaman için daha sade bir görünüme sahiptir. Düz çarşaflar yatağınızın odada daha geri planda durmasına neden olabilir. Bu yüzden yatağınız için çarşaf seçiminde renkli ve desenli modelleri tercih edebilirsiniz. 

Nevresim 

Odanızda birçok rengi bir arada kullanmayı seviyorsanız, renkli nevresim takımlarını tercih edebilirsiniz. Seçiminizi sade bir takımdan yana kullanacaksanız, nevresimi katlanmış bir şekilde yatağın ayak ucundan sarkıtarak örtebilirsiniz. Bu nevresim takımınızın daha şık durmasını sağlayacaktır. 

Etek 

Yatak ebatları değiştiği için aldığınız yatak kenarı eteği yatağa büyük ya da küçük gelebilir. Bunu önlemek amacıyla yatak kenarı için etek seçerken, pilili etekleri tercih edebilirsiniz. Pilili etekler yatağınız için özel olarak dikilmiş gibi durur. Yatak kenarı eteğinin zemin döşemesiyle aynı tonlarda olmasına özen gösterin. Böylece odanızda uyumlu bir görüntü oluşturmuş olursunuz. 

Örtü 

Klasik yatak örtüleri yerine, ışıltılı bir yatak örtüsü kullanabilirsiniz. Bunun yerine seçeceğiniz işlemeli, ince bir yorgan da odada hoş bir görüntü oluşturacaktır. Yatak örtüsü yatak edatlarından biraz daha geniş olmalıdır. Yataktan birkaç cm taşan örtü, odanıza daha hoş bir görünüm kazandıracaktır. 

Yastık 

Yatağınızı örtünüze ve mobilyalarınıza uyum sağlayacak küçük renkli yastıklarla süsleyebileceğiniz gibi büyük sırt yastıkları da kullanabilirsiniz. Eğer tercihinizi sırt yastıklarından yana kullanacaksanız, yatak başı kullanmayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu