Yatak odanız için dekorasyon önerileri

Evinizin en özel kısmı yatak odalarında rahatlığı yakalayabilmek için öneriler:

Evinizde ister klasik, isterseniz modern dekoru tercih edin, önemli olan yatak odanızda sıcaklığı ve yumuşaklığı yakalayabilmektir. Odanızda sıcak bir ortam yaratmak için ekose kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı kaplayacağınız ekose duvar kağıtları odanızda samimi bir ortam yaratır. Yatak odanızda ekoseyi sadece duvar kağıtlarında değil, yatak örtüsünde ve abajurda da kullanabilirsiniz. Yatak odanızın dekorunda ekoseye yer verecekseniz, ekoseyi bir çok alanda aynı anda kullanmamaya özen gösterin. Duvar kağıdında, yatak örtüsünde ya da abajurda aynı anda kullanılan ekose odada boğucu bir hava oluşturur.

Yatak odanızda klasik dekordan yanaysanız, koyu renkli ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Yatağınızın üzerine sereceğiniz parıltılı kumaşlı bir yatak örtüsü ile dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Odanızın duvar boyası ve yer döşemesi için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Yatak odanızda modern bir hava oluşturmak için, yatak örtüsü yerine iri motiflerle süslenmiş battaniyeler kullanabilirsiniz. Komodinin üstünü küçük aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.

Odanızın dekorundan sıkıldıysanız, mobilyalarınızı değiştirmeden odanıza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Asimetrik desenlere sahip bir yatak örtüsü, tüylü yastıklar ya da yatağınızın üzerine koyabileceğiniz peluşlar ile odanıza hareket kazandırabilirsiniz.

Yatak başının üst kısmını panolarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca yatak başını renkli kumaşlarla kaplayarak fodanıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yatak odanız büyük ise, odanıza tekli bir koltuk koyabilir ya da cam kenarına bir puf yastık atabilirsiniz.

Yatak odasında renk seçimi

Hangi odaya girerseniz girin, odada gözünüze ilk çarpan şey duvarın rengidir. Son zamanlarda rengarenk duvarlar moda olsa da, duvarlarınızı farklı renklere boyamaktansa tek renge boyamanızı öneririz. Eğer duvar renklerinin birbirinden farklı olmasını istiyorsanız, farklı renkler yerine bir rengin açık ve koyu tonlarını yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Yatak odanızın duvar rengini değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu yılın trendi mor ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renklerin dışında modası hiçbir zaman geçmeyen siyah ve beyaz renklerini de kullanabilirsiniz.

Yatak başı seçimi

Yatak başını seçerken odanızın duvar rengini göz önünde bulundurun. Yatak başınızı duvarınız rengine zıt bir renk seçin. Mesela; duvarınız koyu renkte boyanmış ise, yatak başı rengini açık renkte seçebilirsiniz.

Yatak başı olarak, işlemeli, kapitone desenli deri yatak başları kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu