Yatak Odasına Sonradan Ebeveyn Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Ebeveynlerin yıkanma ihtiyaçları için yapılan ebeveyne banyosu, önceden olmayan evlere sonradan yapılabilir. Yatak odasına sonradan ebeveyn banyosu nasıl yapılır?

Yatak odasının içerisinde yer alan ebeveyn banyosu sayesinde çiftlerin odalarından çıkmadan yıkanma ihtiyaçlarını giderebilir ya da duştan çıkıp doğrudan yatak odalarına geçtiklerinden giyinme ihtiyaçları için de pratik bu yolu kullanabilirler.  Evinizde ebeveyn banyosu yoksa, sonradan da yaptırabilirsiniz. Yatak odasına sonradan ebeveyn banyosu nasıl yapılır?

Ebeveyn banyosunu sonradan yaptırmak isteyenler için Emlak365 şu önerilerde bulunuyor:

Yatak odasına sonradan uygun bir alan bulunuyorsa ebeveyn banyosu yaptırmanız mümkündür. Burada önemli olan tesisat çekilmesi için uygun bir alana sahip olunup olunmadığı sorusudur. Özellikle de kirli su giderinin eğimli olarak yapılabilmesi çok önemlidir. Aksi durumda sürekli olarak su giderinin tıkanma sorunun yaşanması kaçınılmazdır. Bu tip sorunlarda ebeveyn banyosu yaptırmak son derece maliyetli bir işlem olacaktır.

Ebeveyn banyosu yapılacak olan alanın duvarından su borusu geçmesi yapılacak olan işlemin oldukça kolaylaşmasını sağlayacaktır. Aksi durumda yapılacak olan tadilat nedeni ile son derece yüksek bir maliyetin çıkması kaçınılmaz olacaktır. Yine havalandırma penceresi son derece önemlidir. Uygun bir havalandırma boşluğu açılmazsa odanızda aşırı neme bağlı olarak sürekli bir rutubet sorunu yaşanacaktır. Havalandırma ve tesisat sorununun olmadığı tüm evlerde ebeveyn banyosu yapılması mümkündür.

Ebeveyn Banyosu Nasıl Yapılır?

İnşaat işinden anlayan özel bir ekiple bu yola çıkmanız en doğrusu olacaktır. Özellikle de tesisat çekilecek olan projelerde kişinin bu alanda deneyimi yoksa asla tek başına banyoyu yapmaya çalışmaması önerilir. İç mimarlar ile çalışmanız en uygun alanın belirlenmesi ve projenin en az hasarla tamamlanması açısından size büyük yarar sağlayacaktır.

Bunun için gazbeton örülerek yapay bir duvar oluşturulabileceği gibi cam tuğlalar kullanılarak ta banyonun oluşturulması mümkündür. Cam tuğla son derece şık bir görüntünün oluşmasını sağlarken zaten sonradan yapılan banyolarda ağırlıklı olarak cam tuğlalar kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu