Yatak odasında Feng Shui

Feng Shui’nin bir yaşam felsefesi haline geldiği bugünlerde yatak odanızda da Feng Shui esintisi yaratmak istiyorsanız, saydığımız prensipleri göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Yatak odası Feng Shui için en uygun alandır. Odanızı dekore ederken Feng Shui prensiplerine dikkat ederek, rahat, huzurlu ve sakin bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Odanızda yatağınızı yerleştirirken, yatağın bir kenarını duvara değecek biçimde konumlandırın. Yatağınızın başının ya da bir kenarının duvara temas etmesi, yatağınıza destek sağlayacaktır. Yatağınızı kapıya paralel olarak konumlandırabilirsiniz. Böylece odaya girecek olanı görebilirsiniz. Ayrıca yatağın iki yanına konumlandırdığınız komodinlerde Feng Shui için uygundur.

Yatağınızı konumlandırırken, odanızın aldığı ışık miktarını ve ışık yönünü göz önünde bulundurun. Odanızın mümkün olduğunca gün ışığı almasını sağlayın. Ama yatağınızın bu gün ışığından tamamen yararlanmasını engelleyin. Aldığınız fazla miktardaki ışık uykunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Odanızın aydınlatmak için birkaç tane abajur ya da lambader kullanabilirsiniz. Ayrıca mumlarda Feng Shui için önemlidir.

Ayrıca yatağınızın hizasında asacağınız fotoğraf ya da resimler odanızda huzurlu bir ambiyans oluşturacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu