Yatak odasında mavi ve beyaz uyumu

Yatak odası bir evin en sessiz, en huzurlu, dinlenmek için en uygun yeridir. Yatak odanızın dekorunda mavi ve beyazı bir arada kullanarak odanızda huzurlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Odanızı dekore etmeye ilk duvarlardan başlayabilirsiniz. Duvar renginiz için çivit mavi ve beyazı seçebilirsiniz. Mavi özellikle çivit mavi kullanıldığı ortama huzur veren bir renktir. Bir duvarınızı mavi, bir duvarınızı beyaza boyayarak odanıza hareket kazandırabilirsiniz. Duvarınızda iki renk kullanarak odanıza tek rengin hakim olmasını önleyerek, odanızda oluşacak boğucu bir havaya engel olmuş olursunuz.

Odanızın mobilya seçiminde beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Çok çabuk kirlenebilen bir renk olsa da, beyaz kullanıldığı her ortamda ferahlık hissi uyandırır. Odanızda mümkün olduğunca az eşya bulundurmaya özen gösterin. Bir gardırop, yatak başına koyabileceğiniz iki komodin yatak odanız için yeterli mobilyalardır. Giysi odası yaratabilecek fazla bir mekanınızı varsa gardırobunuzu oraya yerleştirebilirsiniz. Eğer yoksa, yatak odanızın kirişli duvarına gardırobunuzu yerleştirebilirsiniz. Dolabınızı seçerken çok yer kaplamaması için kapısının sürgülü olmasına özen gösterebilirsiniz.

Odanıza ihtişam katmak için yatak başına antika pirinç bir yatak başlığı koyabilirisiniz. Odanızı yatak başınızı destekleyici aksesuarlarla da kombine edebilirsiniz. Yatak örtüsü olarak beyaz ve mavinin harmanlandığı desenleri kullanabilirsiniz.

Yatak odanızı merkezi aydınlatma yerine yatak başınıza koyabileceğiniz beyaz abajurlarla aydınlatmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu