Yatak Odasını Pahalı Göstermenin Yolları

Yatak odanıza yapacağınız birkaç küçük dokunuşla, odanız olduğundan pahalı gözüküp, lüks bir atmosfere bürünebilir.

 Yatak odasını lüks bir atmosfere büründürmek için öncelikle odayı sadeleştirmek, daha sonra da mevcut eşyaları küçük bütçelerle daha güzel görünümlü bir hale sokmak gerekir.

 Yatağınızın üzerindeki yastıkları doldurun: Şişkin yastıklar zengin bir görünüm verir. Pelüş gibi yumuşak ve siskin yastıklarla odanın havasını değiştirebilirsiniz.

Işıklandırmayı ele alın: Yatak odasındaki ışıklandırmanın çarpıcı olması gerekir. Büyük bütçeler ayırmaksızın, gerçekten çarpıcı bir ışık bulmanız, odanın tasarımını yukarı çeker.

Yatak yanı komodini organize edin: Yatağın iki yanındaki komodinler genellike kitap ve dergilerimizin biriktiği alanlara dönüşür. Komodinleri nasıl kullandığınızı yeniden düşünerek, odadaki dağınıklığı kaldırmanız mümkün. Komodinleri sadeleştirip, vazo içindeki bir çiçek ya da mumlar ile farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Odak noktası bir mobilya olsun: Yatak odasındaki dekorasyon tonunu belirleyecek çarpıcı tek mobilya olsun. Birden fazla büyük mobilya odayı boğar. Bu tek mobilyayı, yatak odasının odak noktası yapıp, kalan eşyaları bu mobilyayı baz alarak düzenleyin.

Makyaj masanızı düzenleyin: Makyaj masasının üzerindeki kalabalık, tüm odanın görünümünü olumsuz etkiler. Yatak odanızın düzenli görünmesi için, makyaj masanızın üzerini düzenleyin ve gereksiz her şeyi gözden uzak bir noktada toplayarak, depolayın.

Mobilyaların kulplarını değiştirin: Yatak odasındaki mobilyaların kulplarını değiştirerek, mevcut mobilyaları, çok küçük bir bütçe ile yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Gardırop, komodin ve şifonyerlerin kulplarını daha gösterişli ve estetik kulplarla kolayca değiştirebilirsiniz.

Oda derli toplu olsun: Odanın derli toplu olması, dekorasyonu da olduğundan iyi gösterir. Düzgün bir yatak odası, sadeliği ile göz alır. Yerlerdeki dağınıklığı düzenli olarak kaldırın, gözüken kabloları saklayın.

Yeşillik ekleyin: Yatak odasında bitki bulundurmak, odayı sımsıcak bir hale getirir. Odaya taşınması kolay bitkiler yerleştirirseniz, bitkileri gece yatmadan odanın dışına çıkarmanız da mümkün olur.

Bu ufak dokunuşlarla, yatak odanızı olduğundan daha pahalı bir görünüme sokabilirsiniz. Lüks bir yatak odası, konfor algısı yüksek bir yatak odası anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu