Yaz kokulu çiçekler

Tasarımları ve süslemeleri ile dikkatleri üzerine çeken, katılım gösterdiği ve renk kattığı etkinliklerle tam not almayı başaran Marginal Flower kurucusu Zeynel Özmen, 2010 İlkbahar Yaz çiçek trendlerini anlatıyor.

Bahar demek, uyanış demek. Doğanın rutin uyanışı, dirilişi demek. Rengarenk çiçeklerin açtığı, ağaçların süslü elbiseler giydiği; kırların, ovaların zarafetin ve güzelliğin doruğuna vardığı mevsim demek…

Marginal Flower olarak her bahar olduğu gibi bu bahar da doğanın tüm renklerini yansıtmayı hedefliyoruz. Nasıl vazgeçebiliriz ki doğanın bu renk cümbüşünden…

Bu baharda taze çiçeklerden rengarenk buketler çok moda. Özellikle Mayıs sonuna kadar kokulu çiçekler buketlerin favorileri. Mor, beyaz, pembe sümbüller, freesialar, nergizler bir arada kullanılacak; aynen kırlarda bayırlarda oldukları gibi. 

Mayıs itibarı ile ise, her yıl favori çiçeğimiz olan ortancalar vitrine çıkacak. Uzun boyları sebebi ile, rengarenk ortancalardan hazırlayacağımız tasarımlar, düğünleri, ofisleri ve evleri süsleyecek. Elbette margarit beyaz rengin vazgeçilmez ve en masum çiçeği… Margarit aranjmanları ve buketleri de bahar ve yaz sezonu boyunca her aktivite için kullanacağımız ürünler.

Her daim moda: Doğadan ilham alan tasarımlar

Marginal sezon tasarımlarında esas olarak doğayı baz alıyor. Tabiattaki kusursuz peyzaj ve diziliş, duruş öncelikli ilham kaynağımız. Hedefimiz bu baharda da, çiçeği ve baharı doğadaki duruşuna en yakın şekliyle tasarlamak, dolayısı ile yine ahşap, taş materyaller özellikle aranjman tasarımlarımızda alt materyal olarak faydalanacağımız ürün grupları arasında yer alıyor.

Yazın başlaması ile birlikte ise, yaz meyvelerini çiçeklerle birlikte kullanıp, görme ve algılama, koku ve tat olmak üzere üç duyuya hitap eden tasarımlar hazırlayacağız. 
Herkesin bahar ile birlikte çevresine ve dünyaya daha dikkatli ve duyarlı bakmasını ve izlemesini öneriyoruz. Nasıl ki doğa, toprak ve bitki örtüsü kendini yenileyip tazeliyorsa, bizlerde bu ilahi kudretten feyz alıp kendimizi yenileyip, tazelenelim. Her evde, her ofiste, her gönülde çiçeklerin açtığı güzel bir bahar mevsimi temenni ediyoruz… 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu