Yaz Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, kullanımda kolaylık sağlayan, rahatsız etmeyen ve ferahlık veren yaz mobilyaları seçenekleri de ön plana çıkıyor.

Türkiye mobilya sektörünün nabzını tutan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), yazın gelişiyle birlikte yaşadığı mekanlarda değişiklik yapmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu.

Brad Ford ID
Görsel: Brad Ford ID

Nefes Alabilen Kumaşlar Ön Planda

Teknolojinin ev dekorasyonuna da el attı. Yanmaz, su geçirmez, çizilmez, güneş ışınlarına karşı koruyucu etkili kumaşla kaplanan mobilyalar yoğun talep görüyor.

Yazın tüm canlılığını ve renklerini içimizde hissettiğimiz şu günlerde, yaşadığı mekanlarda değişiklik yapmak isteyenler için ufak tavsiyelerde bulundu.

Rikki Snyder
Görsel: Rikki Snyder

Nefes alabilen, yüksek sürtünme direncine sahip ateşe ve yanmaya dayanıklı kumaşlar ön planda. Nefes alabilen, yüksek sürtünme direncine sahip ateşe ve yanmaya dayanıklı kumaşlar da mobilyalarda bir trend haline geldi.

Öte yandan yazın gelmesiyle birlikte pencere kenarlarındaki mobilyaların yerinin değiştirilmesi gerekir. Teras, balkon ya da bahçe mobilyaları da bu aylarda ortaya çıkarak evleri renklendiriyor.

Whitten Architects
Görsel: Whitten Architects

Mobilyalarını tamamen değiştirmek isteyenlerin ise yaza uygun ve ferah mobilyaları tercih etmeliler. Yaz mobilyaları diğer zamanlara göre daha renkli, hatta desenli mobilyalar olmalıdır.

Yazın Rengarenk Dünyasını Evinize Yansıtın

Yaz mobilyalarındaki kumaşların yakma hissi vermeyen ürünlerden üretilmesi ve kişilerin bu ürünleri tercih etmeleri gerekir. Ahşap detayların ön plana çıktığı mobilyalar bu sezonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Frederick + Frederick Architects
Görsel: Frederick + Frederick Architects

Bu sezon country ve neo klasik tasarımların hakim olduğu koltuk, kanepe ve oturma gruplarının da evlerde nostalji rüzgarı estirmek isteyenlerin beğenisini kazanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu