Yaz Turşuları Atölyesi

“Ek Biç Ye İç” 25 Haziran Cumartesi günü Yaz Turşuları Atölyesi düzenleyecek.

“Turşunun mevsimi olur mu demeyin? Siz de bizim gibi, geçtiğimiz aylarda konuğumuz olan Begüm Atakan’dan turşunun vücudumuz için faydalarını öğrenip, sonra da bu mucizenin yapımının ne kadar basit ve özel bir formüle dayandığını keşfettiyseniz, her mevsim turşu kurmak /turşu yemek istersiniz.

Bu yüzden, yaz aylarının ilk atölyesini Begüm Atakan ile birlikte “yaz turşuları” olarak kurguladık. Turşunun, vücudumuzun kaybettiği su, tuz ve minerallere deva, iştah acıcı, serinletici, tuzlu halinin ise yazın türlü zorlularına çare olması dileğiyle.

Yaklaşık üç saat sürecek atölye çalışması, turşu yapımına giriş niteliğinde teorik bilgilendirmeyle başlayacak. Salatalık, bamya, mini fındık turp, fasulye vb. mevsim malzemleriyle yaza uygun yöntemlerle yapılacak iki çeşit turşu kurma uygulamasının ardından, siz de kendi seçtiğiniz turşuyu Begüm Hanım rehberliğinde kurabileceksiniz. EK BİÇ YE İÇ katılımcılar için mevsim sebzelerini, tuz ve baharatları ve 500ml’lik kavanozları tedarik ediyor olacak.

25 Haziran Cumartesi günü Saat 11.00-14.00 arası yapılacak atölye hakkında bilgi almak ve katılmak isterseniz info@ekbicyeic.com adresine 20 Haziran 2016’a kadar bir e-posta göndermeniz yeterli. Atölye min. 6 – max. 15 kişi ile sınırlı ve 100 TL ücretlidir.”

Tarih: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Yer: İnönü Caddesi, No: 9A Taksim, İstanbul

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu