Yaz Dekorasyonu

Pratik dekorasyon fikirleri ile yazı evlere taşımak mümkün. Yaz dekorasyon önerileri ile yazı esintisi hep evinizde olsun.

Yazın gelmesi ile beraber, dekorasyonda da değişime gidilir. Daha çok canlı renklerin ve desenlerin öne çıktığı yaza uygun dekorasyon önerileri kolayca uygulanabilir. Yaza özel dekorasyona başlamadan önce, kıştan kalan dağınıklık ve fazlalıklar ortadan kaldırılmalıdır. Bu sayede dekore edilecek alan daha net algılanabilir.

Akdeniz stilinin renklerinden olan mavi ve yeşilin yumuşak tonlarını evinizde kullanın. Yumuşak tondaki renklere uygun olarak, ahşap mobilyalarınızda açık tonları tercih edin. Aksusar seçiminde, güneş ışığını yansıtacak renklerden kiremit rengini kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonu ve dış mekanlar için uygulayabileceğiniz Akdeniz stilinin vazgeçilmez unsuru ahşaptır.

Ahşap mobilya seçerken, yumuşak tonlarda seçtiğiniz aksesuarlara uyumlu olmasına dikkat edin. Yatak başlığı ve teras parmaklıkları için ferforje kullanabilirsiniz. Zemin ve karo fayans seçiminde, parlak ve ışıltılı renkler kullanın. Ağır ve klasik görünümü engellemek için, ufak detayları tezat renklerde seçin.

Dekorasyona kişisel beğenileri yansıtmak adına, hangi rengin nerede ve ne yoğunlukta kullanılacağına karar vermek gerekir. Burada evin genel mobilyalarına uygun bir kombin gerçekleştirmeye önem vermek gerekir. Yazın en gözde ikilisi olan çiçekler ve kuşlar, çeşitli aksesuar ve tekstillerde sıkça kullanılabilir.

Mobilyaların kumaşlarında değişim yapılabilir. Ancak bu işlem, hem zahmetli, hem de bütçeyi zorlayacak kadar maliyetli bir değişimdir. Bunun yerine mobilyalarda, sadece koltuk ve puflar değiştirilebilir. Döşemeciye, kişisel zevke uygun renk ve desende, çıkartılabilen kılıflar yaptırılabilir. Bu sayede, hem evde yeni bir hava yaratılır, hem de kılıfların çıkartılıp yıkanması ile hijyen sağlanır.

Yazın etkisini evde hissettirmenin diğer bir yolu da duvar uygulamalarıdır. Örneğin duvarlarda renkli çıkartmalar, empirme desenli kumaş panolar ve desenli kağıtlar uygulanabilir.

Siz de bu pratik dekorasyon fikirleri ışığında evinizde yaz dekorasyonunuzu yapabilir ve yaşam alanlarınıza farklılık katabilirsiniz.

Yaz Dekorasyonu Önerileri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu