Yazlık Evler İçin Yatak Odası Dekorasyonu

Yazlık evler belirli dönemlerde kullanıldığı için dekorasyonu daha farklıdır. Yazlık evde yatak odası nasıl dekore edilir?

Mutfak, salon ve yatak odalarında işlevsel ve sade eşyalar kullanılır. Yazlık evinizin yatak odası için uygulayabileceğiniz tavsiyeler:

Yatak odaları dinlenmek için seçilen mekanlardır. Günün stresini, yorgunluğunu yatak odası dışında bırakabilmek için göz yormayan renkleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarına uygun beyaz, pembe, mavi ve uçuk yeşil gibi renkleri kullanabilirsiniz. Görmekten keyif aldığınız renkleri kullanmanız, güne keyif içinde başlamanızı da sağlayacaktır.

Odada mümkün oldukça az eşya kullanmaya çalışın. Sürekli orda yaşamadığınız için zaten fazla eşyaya ihtiyaç duymazsınız. Az eşya kullanmanız odaya daha ferah bir hava katacaktır.

Eşyalarınızı, özellikle yatağınızı, güneş ışığının geliş yönüne doğru konumlandırın. Mümkünse yatağı cam kenarına yerleştirebilirsiniz.

Zemin üzerine atılmış küçük kilimler odada sıcak bir ortam yaratır. Odada merkezi aydınlatma yerine, yatak başına koyacağınız abajurları tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu