Yemeğin Acısı Nasıl Azaltılır?

Yemeğe tat katmak için eklediğiniz acı biberin çok gelmesi durumunda yemek yenilmez hale gelir. Bu durumda yemeğin acısı azaltılarak yemek kurtarılabilir.

Yemeklerin lezzetli ve tam kıvamında olması için pişirmenin püf noktalarını bilmeniz yeterli. Böylece usta bir aşçı kadar güzel yemekler pişirebilirsiniz. Fakat her ne kadar dikkat etseniz de bazen istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Özenerek yaptığınız yemeğin acısını fazla kaçmış olması yemeğin ziyan olmasına sebep olabilir. Fakat yemeğin acısını alabilirsiniz.

Yemeğin acısını azaltmak için birkaç yöntem uygulanabilir.

Yemeğin Acısı Nasıl Alınır?

Yağ ile Acı Azaltma

Bir su bardağının yarısını sıvı yağ ile doldurun. Yağı çorbaya ekleyin. 5-6 dakika yağın yüzeye çıkmasını bekleyin. Ardından yüzeye çıkan yağı kaşıkla alın. Böylece çorbanın acını alabilirsiniz.

Pirinç ile Acı Azaltma

Bir kasenin içerisine pirinç koyun. Pirinçleri biraz nemlendirin ve 10 dakika bekleyin. Ardından nemlenmiş pirinci çorbaya ekleyin. Pirinç çorbanın acısını alacaktır.

Limon ile Acı Azaltma

Bir adet orta boy limonu ikiye bölün. Bir çay bardağının dörtte biri oranında limon suyu sıkın. Limon suyunu yemeğe ekleyin ve yemeği pişirmeye devam edin. Böylece yemeğin acısı azalacaktır.

Yemek Kültürü Dergileri

Patates ile Acı Azaltma

Orta boy patatesi yıkayıp soyun ve küp şeklinde doğrayın. Patatesleri yemeğine ilave edin ve yemeği pişirmeye devam edin. Patatesler yemeğin acısını alacaktır. Dilerseniz piştikten sonra patatesleri ayıklayabilirsiniz.

Salatanın Acısı Nasıl Azaltılır?

Bir kaba makarna koyun ve makarnayı haşlayın. Haşladığınız makarnayı salatanıza ekleyin. Böylece salatanızın acısı gidecektir. Dilerseniz salataya haşlanmış patates de ilave edebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak yemeğin acısını kolayca alabilirsiniz. Afiyet olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu