Yemek Dergileri ve Fiyatları

İnsanoğlunun geçmişten günümüze binlerce yıllık serüveninde yemek temel bir gereksinim olmuştur. Binlerce yıl boyunca insanlar yemek bulabilmek için doğayla mücadele etmiş ve bu mücadelesi mağara resimlerine de konuk olmuştur.

Yıllar içerisinde ticaretin gelişmesinin etkisiyle mutfak kültürü coğrafyalardan başka coğrafyalara taşındı. Aşçıların kullandıkları teknikler ve malzemeler gelişti.

Günümüzde mutfak önemli bir sektör olarak gelişimini sürdürmektedir. Üniversitelerde bölüm olarak okutulmasının yanı sıra kurulan akademilerde de mutfak ve yemek kursları verilmektedir.

Mutfak sektörünün önemli bir bileşeni de yemek dergileridir. Bu dergilerde yemek ve mutfak kültürlerine dair yazıların yanı sıra disiplinler arası çalışmalar, yemek tarifleri, pratik mutfak yöntemleri de yer almaktadır.

Yemek Dergileri

Yemek ve Kültür Dergisi

Yemek ve Kültür Dergisi
Yemek ve Kültür Dergisi

Çiya Yayınları tarafından üç ayda bir yayınlanan Yemek ve Kültür Dergisi Türk ve dünya mutfaklarının farklı lezzetleri ve yemek kültürleri hakkında yazılar içermektedir.

Yemek ve Kültür Dergisi her sayı bir edebiyatçının deneme yazısıyla açılıyor ve yemek kültürü hakkında detaylı yazılar barındırıyor. Ayrıca dergi her sayıda birkaç da yeme-içme kültürü kitabını ele alıyor.

Fiyat: 17,50 TL

Sofra Dergisi

Sofra Dergisi

Yayın hayatına 1995 yılında başlayan Sofra Dergisi, aylık olarak yayınlanmaktadır.

Zengin içeriği ve tarifleriyle 20 yıldır yayın hayatını sürdüren Sofra, her ay 100’e yakın lezzet reçetesiyle okuyucuları ile buluşuyor. Tecrübeli Sofra aşçılarının ellerinden çıkan tariflerin hepsi denenmiş olduğu için, güvenilir şekilde uygulanabiliyor, evde rahatlıkla hazırlanabiliyor.

Fiyat: 7 TL

Gourmet & Styling Dergisi

Gourmet & Styling Dergisi

EKS Yayıncılık tarafından Eyüp Kemal Sevinç önderliğinde hazırlanan Türkiye’nin ilk şef dergisi Gourmet & Styling 3 ayda bir yayınlanıyor.

EKS Mutfak Akademisi’nde, eğitimlerin, workshopların, kurumsal etkinliklerin, fotoğraf ve televizyon çekimlerinin yanı sıra yayıncılık departmanı tarafından da birçok çalışma yapılmaktadır.

Dergi, mevsimler baz alınarak her 3 ayda 1, farklı mevsim konseptleri düşünülerek tasarlandı. Dergi; mevsimlere özel tarifler, mekan önerileri, sağlıklı beslenme bilgileri, sofra tasarımı, mutfak dekorasyonu ve daha birçok zengin içeriğe sahiptir.

Fiyat: 10 TL

Gastronomi Dergisi

Gastronomi Dergisi
Gastronomi Dergisi

Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanmakta olan Gastronomi Dergisi, 1995 yılından beri iki ayda bir, yılda toplam altı sayı olarak çıkmaktadır.

Gastronomi Dergisi iki ayda bir yayınlanmaktadır. Yayın tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül, Kasım.

Fiyat: 10 TL

Food and Travel Türkiye Dergisi

Food and Travel Türkiye
Food and Travel Türkiye

İngiltere’de 1997 yılından beri yayınlanmakta olan Food and Travel Dergisi’nin Türkiye’deki ilk sayısı 2008 yılının Eylül ayında çıkmıştır.

Food and Travel, İngiltere kökenli aylık yeme-içme ve seyahat kültürü dergisidir. Dünyanın her yerindeki tatları ve yolculuk deneyimlerini konu edinmektedir.

Food and Travel Dergisi, dünyadan ve Türkiye’den farklı yemekleri, gurme yolculukları, otel ve restoren tavsiyelerini, yeme-içme dünyasına dair önerileri, dünyadan çeşitli yazarların kaleminden ve fotoğraflarla sunar.

Fiyat: 9 TL

Food in Life Patisserie Dergisi

Food in Life Patisserie
Food in Life Patisserie

Food in Life Patisserie Dergisi, kapsamlı sektörel gastronomi dergisi olarak iki ayda bir yayınlanmaktadır.

Food in Life Gastronomi Yayınları Ailesinin unlu mamulleri ve pastane sektörüne vurgu yapan dergisi Patisserie by FoodinLife geniş kapsama sahip gastronomi sektörü içinde unlu mamuller ve pastanecilik sektörünün gelişmelerini okurları için yakın takibi altına alıp okuyucularını sektör hakkında bilgilendirir.

Fiyat: 7 TL

E-Tadında Dergisi

E-Tadında

E-Tadında dergisi ülkemizde yemek kültürü ve mutfak kültürü ile ilgili internette ücretsiz olarak yayımlanan dergilerden bir tanesidir.

Dergi her sayısında ünlü isimlerin mutfak hayatı başta olmak üzere pek çok konuda röportajlar yapmakta ve bu röportajları e-tadinda.com internet adresi üzerinde güncel bir şekilde paylaşmaktadır.

Dergi her sayısında mutfak alanında yeni gelişen teknolojilerden ve mutfakta işlerin daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak ekipmanlar hakkında bilgi vermekte olup, en seçkin restoranlarda, en usta şeflerden özel tarifler almakta ve şeflerin mutfak sırlarını paylaşmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz (e-dergi)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu