Yemek masası seçimi

Tüm ailenin toplandığı yerdir yemek masaları. Bir yandan yemek yenirken, bir yandan tüm gün yaşanılan olaylar anlatılır, gün değerlendirilmesi yapılır.

Peki yemek odanız nasıl olmalı, yemek masalarınızı neye göre seçebilirsiniz? 

* Yemek masası alırken öncelikle salondan bağımsız bir yemek odanız mı olacak, yemek masasına salonunuzda mı yer vereceksiniz, yoksa mutfakta mı bulunacak, önce buna karar vermelisiniz. Bu kararı verirken evinizin büyüklüğü de önemli bir etkendir. 

* Yemek masanızı salonunuza yerleştirecekseniz, odanızda çok yer kaplamamasına özen gösterin. Mesela cam kenarları yemek masaları için en uygun yerlerdir. 

* Düz hatlı modern yemek masaları cam kenarları için uygundur. 

* Eğer yemek masanızı mutfağa koyacaksanız daha spor ve pratik mobilyalar seçebilirsiniz. Hem yemek masası, hem de çalışma tezgahı olabilecek modeller tercih edebilirsiniz. Büyük sandalyeler yerine masanın altına girebilecek tabureler kullanabilirsiniz. 

* Yemek masalarınızı genellikle özel davetler için kullanacaksanız istenildiği takdirde genişleyen yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

* Yemek masanızı kullandığınız dekoratif çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

* Ahşap bir yemek masasını modern sandalyelerle tamalayabilirsiniz. Yarattığınız zıtlık odanıza hoş bir hava katabilir.

Yemek odası oluştururken, yemek masası seçerken evinizin büyüklüğünü, nüfusunu, ne sıklıkla misafir ağırladığınızı göz önünde bulundurun. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu