YeniYerelSohbetler’de Evliya Çelebi Konuşulacak

Her hafta farklı bir konunun ele alındığı YeniyerelSohbetler’de bu hafta Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde o dönem yeme-içmeye dair düşülen notlar konuşulacak.

Seyit Ali Kahraman ve Mary Işın,12 Mart Cumartesi günü Salt Galata’da “Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nden yola çıkarak o dönemin yeme-içme kültürü” üzerine konuşacak.

“Evliya Çelebi, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını yansıtan bir ayna olan bu yemek kültürünü, renkli bir dille anlatır. İstanbul ve saray mutfağındaki yemeklerle yetişmiş olan Evliya, aynı zamanda gittiği her yerde çekinmeden değişik yemekler tatmıştır…” Pricilla Mary Işın’ın “Çağının Sıradışı Yazarı: Evliya Çelebi” isimli eserinden alıntı.

Geleneklerimize sıkıca tutunarak, kendilerinden ilham alabileceğimiz konuşmacıların anlatacağı anılar, hikayeler ve tecrübeler üzerinden, herkese kılavuzluk edecek, arşiv niteliğinde bir kaynak kitap ortaya çıkmasını hedefleyen ‘Yeniyerel Sohbetler’, 36 hafta boyunca her Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında SALT Galata’da.

Yer: Salt Galata

Tarih: 12 Mart 2016

Saat: 14.00-17.00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu